Liepos 15d. Trečiadienis

Kaip prižiūrėti stogo dangą?

Kaip prižiūrėti stogo dangą?

Žieminės oro sąlygos neigiamai įtakoja stogo dangos būklę. Todėl itin svarbu atėjus pavasariui padaryti generalinę stogo dangos peržiūrą.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad net labai tvirtai ir kruopščiai pagaminta stogo danga reikalauja periodiškų peržiūru. Mūsų klimato zonoje stogo danga yra veikiama įvairiausių oro sąlygų (sniegas, lietus, smarkus vėjas). Dėl šios priežasties būtina yra ją peržiūrėti mažiausiai du kartus per metus: pavasarį ir rudenį.

Siekiant užtikrinti, kad peržiūra buvo atlikta tinkamai, protingiausia yra patikėti tai specialistų komandai. Geriausių atveju specialistams, kurie pagamino atitinkamą dangą, puikiai žino jos sudedamąsias dalis ir išmano specifiką. Patikrinti specialistai žino, kokia yra galima rizika, ypatingai tuomet, kai stogo danga turi komplikuotą formą.

Apie tai, kokia bus stogo danga, yra sprendžiama jau statybų metu, todėl kad jų patvarumas ir funkcionalumas priklauso pirmiausia nuo naudojamų medžiagų bei montavimo. Stogo danga, tai vienas iš tų dalykų, kuriems nereikia per daug taupyti. Tai ilgalaikė investicija, kuri laikui bėgant ne tik gražina, bet ir generuoja santaupas. Tikrai verta yra pasvarstyti dėl geros kokybės ir izoliacijos stogo dangos, nes ši padėsianti sutaupyti išlaidoms, susijusioms su energija ir šildymu. Gerai prižiūrima stogo danga visada pakelia nekilnojamo turto kainą ir yra vienas iš svarbiausių rodiklių nustatant pastato būklę. Atliekant sezoninius patikrinimus ir pašalinant atsirandančius pažeidimus, galite būti tikri, jog Jūsų stogo danga išlaikys kitus patvarumo išbandymus, kuriuos pateikia oro sąlygos.

Maži pažeidimai, didelės bėdos

Smulkūs stogo dangos pažeidimai, atsirandantys dėl kintančio oro, privalo būti pašalinti kaip įmanoma greičiau. Su laiku, dėl neprižiūrimų pažeistų dalių stogas gali tapti nesandarus. O nesandari danga, tai problemos susijusios su drėgme palėpėje bei sugadintu pastato fasadu. Generaline peržiūra pradėkite nuo patikrinimo, ar plieniniai apdirbimai nėra palaidi, ar neištrupėjo sandarinantis silikonas.

Stogo dangos techninės peržiūros metu, privalu atkreipti dėmesį į tai, ar ant jos komponentų nėra nusidėvėjimo ženklų. Tai, kiek sumokėsite už stogo remontą, priklauso nuo naudojamų medžiagų rūšies, iš kurių pagaminta stogo danga. Su mažiausiu skaičiumi problemų susiduria tų namų šeimininkai, kurie yra dengti betoninėmis ar keramikinėmis stogo dangomis. Jos yra ganėtinai atsparios pažeidimams. Be to, nereikalauja per daug priežiūros. Tačiau ir šiuo atveju gali atsitikti taip, jog įtrūks bent viena stogo dangos dalis, pavyzdžiui, pažeidimą sukels nukritusi medžio šaka. Laimei, iš smulkių elementų susidedančios stogo dangos turi vieną žymų privalumą – jų atskiras dalis galima lengvai pakeisti. Kitaip, negu pavyzdžiui kalbant apie čerpės formos plieninę stogo dangą, kurią taisant dažniausiai reikia keisti didelę dangos dalį.

Silpnosios vietos

Išsami stogo dangos peržiūra turėtų apimti: dangos būklės patikrinimą, konstrukcijos kontrolę, kurios būklė taip pat gali reikalauti taisymo. Atsiminkite, jog ypatingai jautrios kintančioms oro sąlygoms ir įvairiausiems nešvarumams yra silpnosios stogo dangos vietos. Silpniesiems taškams yra priskiriami įvairūs sujungimai su vertikaliomis plotmėmis: dūmtraukiais, šoninėmis mansardos langų sienomis bei nutekamaisiais vamzdžiais. Atidžiai prižiūrėkite paminėtas dalis, todėl kad jas apleidus, stogas gali tapti nebesandarus. Taip pat reikėtų atidžiai peržiūrėti latakus, pašalinti juose esantį smėlį, lapus ar šakas, kad niekas neblokuotų vandens srauto. Nuo medžių krentantys lapai ir spygliai kelia didelę grėsmę, todėl kad gali užkimšti latakus ir nutekamuosius vamzdžius, padarydami sistemą nepraeinamą. Tokie užterštumai trukdo tinkamam vandens nutekėjimui nuo stogo dangos. Ant vandens apipiltų, drėgnų sienų atsiranda grybeliai, kurie tas sienas pažeidžia taip, jog šios netenka savo termoizoliacinių savybių. Netinkamai valomi latakai tai dažna nuotekų sistemos bei stogo konstrukcijos pažeidimų priežastis. Tą patį galima pritaikyti ir kitoms stogo įduboms: latakams, kuriais nuteka vanduo nuo stoginių langų.

Tam, kad stogo danga tarnautų ilgai ir būtų puikios būklės, reikia nepamiršti reguliarių techninių peržiūru ir taisymo. Remiantis automobilių pramone, verta yra susikurti stogo serviso knygutę, kurioje galite žymėtis kiekvieną stogo peržiūrą bei kiekvieną jo taisymą. Tinkamai rūpindamiesi stogo danga galėsite džiaugtis komfortu bei estetiška savo nekilnojamo turto išvaizda. Taip pat būsite nustebinti sumažėjusių šildymo išlaidų.


NAUJIENA ! Bituminės čerpės "RoofShield"

NAUJIENA ! Bituminės čerpės "RoofShield"

Šias bitumines čerpeles pasaulio profesionalai sukūrė tam, kad padėtų įrengti patikimą ir gražų Jūsų namo stogą, užtikrintu šeimos komfortą ir saugumą. Bituminės čerpės "RoofShield" skirtos įrengti stogo dangą, kai stogo nuolydis nuo 12...


Keraminės čerpės – ilgalaikis pasirinkimas

Keraminės čerpės – ilgalaikis pasirinkimas (1)

Prieš pradėdami dengti stogą, pasvarstykite, koks sprendimas jums yra ekonomiškai naudingiausias. Be jokios abejonės, jis priklausys visų pirma nuo jūsų prioritetų: ar norite rasti pigiausią trumpalaikį sprendimą, ar SPRENDIMĄ, kurio nauda...


Apželdintas stogas

Apželdintas stogas

Jei terasas ir automobilių stovėjimo aikšteles jau dažnai įrengia ant plokščių stogų, tai stogų sodus kol kas galime sutikti gana retai. Tai dažniausiai yra susiję su didelėmis išlaidomis, kurių reikalauja apželdintų stogų įrengimas ir priežiūra....


KLINKERIS VISIEMS sako: Įsigyk stogų dangą Gerard (su 50 – ies metų garantija) iki vasario 28 d. ir sutaupyk iki 2500 Lt.

KLINKERIS VISIEMS sako: Įsigyk stogų dangą Gerard (su 50 – ies metų garantija) iki vasario 28 d. ir sutaupyk iki 2500 Lt.

Stogų dangų Gerard tiesioginiai atstovai Lietuvoje UAB “Klinkeris Visiems” skelbia žiemos nuolaidą: Įsigyk stogą iki vasario 28 d. ir sutaupyk iki 2500 Lt. Ypatingos nuolaidos profiliams Diamant ir Corona Shake. Šis stogas nesamanoja,...


Dažai ir hermetikai – alternatyva stogo keitimui

Dažai ir hermetikai – alternatyva stogo keitimui

Savaime aišku, kad senas stogas dengia seną namą, todėl ne visada verta senąjį stogą lupti ir keisti dangą. Kartais ekonomiškiau jį padengti atspariais dažais, hermetikais, juolab kad yra naujų, tik tokiam tikslui skirtų produktų. Beje, šie...


Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

Nendrinis stogas – kokybė ir išskirtinumas

Retai kas pageidauja statytis tokį pat namą, kokį turi kaimynas, ko gero, norėtų retas žmogus. Šiais individualizmo laikais visi nori išsiskirti ir būti originalūs. Jeigu apsigyventi akvariume arba avilyje išdrįstu ne kiekvienas, klasikinį namą...


Nendrinis stogas

Nendrinis stogas

Tikriausiai esate tokį stogą matę? Gal ir patys panorote turėti išskirtinį ir unikalų nendrinį stogą, tik kyla nemažai klausimų prieš apsisprendžiant. Specialistai papasakos apie nendrinį stogą plačiau.


Lietaus latakų ir lietvamzdžių apsauga nuo užšalimo

Lietaus latakų ir lietvamzdžių apsauga nuo užšalimo

Įrengta stogų ledo ir sniego tirpinimo sistema apsaugo nuo varveklių susidarymo ir galimų žmonių sužalojimų, automobilių apgadinimų, leidžia išvengti fasadų erozijos, stogo konstrukcijų, vandens nutekėjimo elementų gadinimo, apsaugo nuo pavojų,...


Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.