Rugsėjo 20d. Sekmadienis

Kada geriausiai prižiūrėti šlaitinį stogą?

2020 Rugpjūčio 26d.

Vienas esminių statinio elementų yra stogas. Kad jis būtų funkcionalus bei ilgai eksplotuojamas, reikia rinktis ne tik kokybiškus ir profesionalius stogo montuotojus, bet ir  stogo dangos tiekėjus - kurių medžiagos atitinka aukštus kokybės standartus. Visgi reikšmingas vaidmuo tenka ir dar vienam tęstiniam procesui – stogo priežiūrai. Reguliarus stogo būklės vertinimas leidžia identifikuoti defektus dar pradinėje jų stadijoje, o tai reikšmingai sumažina pažeidimų padarytą žalą ir leidžia juos pašalinti mažesnėmis sąnaudomis. Kokie stogo priežiūros ypatumai svarbūs po žiemos ir vasaros metu, norint užtikrinti sėkmingą šlaitinių stogų eksploataciją?

Stogo tikrinimas šiltuoju metų laiku

Stogo apžiūrą atlikite reguliariai – rekomenduojama ne rečiau kaip porą kartų per metus. Pavasarinis tikrinimai yra vienas iš svarbiausių, mat pavasarį privalu apžiūrėti stogą po žiemos ir identifikuoti bei pašalinti atsiradusius defektus.

Stogo tikrinimas pavasarį

Po žiemos vertindami stogo būklę fiksuokite trūkius, skylutes, sandarumą praradusias stogo vietas. Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jau esamus trūkumus, bet ir į problemines sritis, kurios, laiku neskyrus dėmesio, virs stogo defektais. Visus pažeidimus privalu nedelsiant šalinti, pasirenkant tam tinkamiausius sprendimus bei priemones.

Kiekvieno pavasarinio tikrinimo metu reikia atidžiai apžiūrėti jungiamuosius, tvirtinimo elementus, didele dalimi prisidedančius prie stogo funkcijų. Po žiemos šios vietos gali tapti labiau pažeidžiamos. Netinkami, apgadinti elementai gali suponuoti korozijos procesą, vandens prasisunkimą ir kitas reikšmingas problemas. Daug dėmesio skirkite susijungimams: dangos lakštų, plokščių ar kt.

Apžiūrėkite stogo kraigą ir kraštus – vienas pažeidžiamiausių šlaitinio stogo vietų. Kraštus kartais apgadina stiprūs rudeniniai, žiemos vėjai, o pažeistas kraigas gali lemti drėgmės kaupimąsi.

Ne mažiau svarbu patikrinti ventiliacijos elementus.

Jei šalia pastato auga aukšti medžiai, kurių šakos liečiasi prie stogo, genėkite juos – pavasaris kaip tik tinkamas tam metas. Šakos ne tik braižo stogo dangą, bet gali ją ir pradurti ar kitaip pažeisti.

Stogo tikrinimas vasarą

Šiuo metų laiku stogo patikra užima visai nedaug laiko. Atliekant vasarinį patikrinimą svarbu patikrinti stogo dangą, ar nėra trūkių, atšokusiu kampų, atsipalaidavusių tvirtinimo elementų. Įvertinkite, ar patikimai laikosi kraigas bei kiti skartos elementai – vasaros metu kartais pasitaiko stiprūs, uraganiniai vėjai, tad reikia užtikrinti, kad prieš Jūsų stogą jie būtų bejėgiai.

Neleiskite kauptis šiukšlėms

Nors lietus stogo valymo kontekste labai pagelbėja, tačiau kartais jis nepašalina visų nešvarumų, todėl tą privalu padaryti patiems. Nuo stogo dangos, sąlajų reikėtų surinkti užsilaikiusius medžių lapus, spyglius, smulkias šakeles ir kitas šiukšles. Tai svarbu, nes besikaupiantys nešvarumai ne tik atrodo neestetiškai, bet ir leidžia atsirasti samanojimo problemai, susilaikyti drėgmei, kuri ilgainiui neigiamai paveikia stogo dangą. Daugiau nešvarumų lemia tai, kad tam tikri stogo dangos plotai nuolat būna drėgni – didelė korozijos rizika.

Šlaitinio stogo priežiūra pavasarį ir vasarą

Stogo valymo dažnumas priklauso nuo aplinkybių. Neretai pakanka šiukšles pašalinti kartą ar du per metus, tačiau jei namas stovi, pavyzdžiui, pušyne, natūralu, jog valyti nuo šiukšlių reikės kur kas dažniau, ypač šiltuoju metų laiku.

Šlaitinių stogų paviršiams valyti tinka minkšti šepečiai (tokie, kurie nebraižys stogo dangos paviršiaus) arba į pagalbą galima pasitelkti specialias priemones, pavyzdžiui, slėginius plautuvus, suteiksiančius kur kas daugiau komforto atliekantiems valymo darbus.

Jei stogo valymui naudosite valiklius, būtinai perskaitykite gamintojo rekomendacijas – netinkamai parinktas valiklis gali negrįžtamai pažeisti stogo dangą. Jei ant stogo yra daiktų aštriais kampais, jų nešluokite, o surinkite rankomis.

Prižiūrėkite lietaus vandens nuvedimo sistemą

Stogo tikrinimas apima ir lietaus vandens nuvedimo sistemos priežiūrą. Labai svarbu reguliariai valyti lietvamzdžius bei latakus, kad juose nesikauptų medžių lapai, spygliai, smulkios šakelės ar kt. Besikaupiantys nešvarumai dažnai lemia apledėjimą, korozijos procesų atsiradimą.

Anot TECHNONICOL specialistų, šlaitinio stogo tikrinimas porą kartų per metus turėtų tapti savotiška rutina, įpročiu, padėsiančiu užtikrinti, kad pastato stogas nepriekaištingai atliks savo funkciją, o eksploatacijos metu atsirandantys defektai bus operatyviai ir tinkamai pašalinti.


Kaip įrengti stiklinius pastatų stogus?

Kaip įrengti stiklinius pastatų stogus?

Stikliniai skaidrūs pastatai tapo šiuolaikinės architektūros etalonu visame pasaulyje. Kaip įrengti stiklinį stogą, kuris neleistų pastatui įkaisti nuo saulės, o per audrą sulaikytų lietaus lašų skleidžiamą triukšmą? Komfortas virš galvos ilgą...


Tradiciniam namui – netradicinis stogas

Tradiciniam namui – netradicinis stogas

Nendriniai stogai šiuo metu dengia ne tik kaimo sodybas, kuriose siekiama išlaikyti autentišką etnografinį vaizdą ir dvasią, tačiau taip pat ir didelius prabangius namus, beje, ne tik užmiesčio. Tokie stogai - tiek restauruojami seni, kaip...


Šlaitiniai stogai. Šlaitinio stogo viršutinių dangų skirtumai

Šlaitiniai stogai. Šlaitinio stogo viršutinių dangų skirtumai

Kaip teigia UAB „Nord profil“ specialistai, šlaitiniai stogai jau seniai dėl daugybės privalumų nukonkuruoja plokščius stogus. Vieniems šlaitiniai labiau patinka stogai dėl estetinių sumetimų, kitiems – dėl pranykstančios...


Aliejus paverčiamas izoliacine statybine medžiaga

Aliejus paverčiamas izoliacine statybine medžiaga

Pasaulyje yra daug įvairių produktų ir medžiagų, naudojamų ne pagal paskirtį. Pavyzdžiui, mes atkakliai pilame aliejų į keptuvę. Kai kurie mokslininkai siūlo atsisakyti šio tradicinio požiūrio ir nukreipti žvilgsnius aukštyn.


Nendrinis stogas

Nendrinis stogas

Tikriausiai esate tokį stogą matę? Gal ir patys panorote turėti išskirtinį ir unikalų nendrinį stogą, tik kyla nemažai klausimų prieš apsisprendžiant. Specialistai papasakos apie nendrinį stogą plačiau.


Čerpių imitacijos stogo dangos apskaičiavimas

Čerpių imitacijos stogo dangos apskaičiavimas

Norint apskaičiuoti stogo dangą visų pirma reikia atlikti stogo matavimus, tam, kad tiksliai galima būtų paskaičiuoti reikiamą medžiagų kiekį. Norint atlikti preliminarų skaičiavimą, galima remtis ir turimais duomenimis iš projekto. Kad atliktume...


Stogas - ne vien dangos lakštai

Stogas - ne vien dangos lakštai

Namas be lietaus nuvedimo sistemos – tarsi žmogus be skėčio per lietų. Tik drabužius galima greit išdžiovinti, o statiniai taip paprastai neišdžiūsta: genda įmirkusių fasadų apdaila, didėja šilumos nuostoliai, trumpėja statinių amžius....


Bituminė stogo danga

Bituminė stogo danga

Dangos pagrindas (armuojantis sluoksnis): poliesterinis pluoštas arba stiklo audinys. Dengiamoji bituminė masė: oksiduotas bitumas, sumaišytas su mineraliniais užpildais. Tvirtinimo prie pagrindo būdas: priklijuojama bituminėmis mastikomis.


PRESTĖJA, UAB
PRESTĖJA, UAB

Tik kokybiškos ir laiko patikrintos statybinės medžiagos.

"Ruukki Products" AS
"Ruukki Products" AS

Suomiška plieninė stogo danga, lietvamzdžiai ir kiti stogo priedai. Spalvų derinimo programėlė...

Eternit Baltic, UAB
Eternit Baltic, UAB

Stogų dangos, medžiagos - prekyba. Statybinės medžiagos - prekyba.

Infantas, UAB
Infantas, UAB

RUUKKI stogo dangos, letaus nuvedimo sistemos, skardos lankstymas, kraigai, vėjalentės, palangės, Rheinzink skarda, konsultacijos

Stogdanga, UAB
Stogdanga, UAB

Įvairios stogų dangos, stogo dengimo darbai

Stukma, UAB
Stukma, UAB

Turime didžiulę patirtį įvairiose statybos sferose ir galime Jums padėti!

Arpekas, UAB
Arpekas, UAB

Viskas kas susiję su stogais, stoglangiais, klinkeriu ir moduliniais laiptais

Mosas, UAB
Mosas, UAB

Galime pateikti ne tik statybines bei apdailos medžiagas atskirai, bet ir kompleksinius sprendimus.

Sąžininga statyba, UAB
Sąžininga statyba, UAB

Statome įvairaus tipo namus: nuo pamatų iki sudėtingų inžinerinių sprendimų. Įrengiame vandentiekio, įvairias šildymo sistemas, klientui pageidaujant įrengiame ir išmanaus namo sistemas.

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu
www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos Dezo paslaugos