Ekoklima

Šildymo sistemų valdymas

Šildymo sistemų valdymas

Lietuvoje kaip Rytų Europoje anksčiau naudotos ir dar daug kur tebenaudojamos šildymo sistemos pritaikytos pastoviam srautui. Tačiau, be abejo, galima pastebėti kai kuriuos skirtumus karšto vandens ir šildymo dalyje, o taip pat galima rasti ir kintamo srauto sistemų.

Dažniausiai naudojamos priklausomos šildymo sistemos su pastoviu srautu ir hidrauliniu elevatoriumi, kuris sumažina statinį slėgį ir temperatūrą radiatoriuose, pamaišant grįžtamą ir paduodamą šilumnešį (1,8-2,2 karto). Norint užtikrinti gerą hidroelevatoriaus darbą, reikia įrengti diferencinio slėgio valdiklį. Pirminis srautas į šildymo sistemą ribojamas kalibruota membrana, įrengiama kartais atskirai šildymo ir karšto vandens sistemoms.

Veikimo principas

Dauguma šių sistemų turi trūkumų, nes energijos pareikalavimas skirtinguose namuose yra skirtinga. Jeigu paskirstymo tinklas valdomas iš vieno valdiklio, tam kad būtų galima užtikrinti komforto sąlygas patalpose, netgi pastatuose esančiuose pačiame tinklo gale, problemos atsiranda kituose šilumos punktuose, nes juose reikia sumažinti šilumos srautą. Sistemą galima suderinti statiškai parenkant membranas. Be abejo, kintant apkrovai kyla arba krenta kambario temperatūra ir daugeliu atvejų eikvojama energija. Naudojant priklausomas sistemas (vanduo iš centralizuoto šildymo vamzdyno patenka tiesiogiai į radiatorius), sukelia ir kitas problemas, tokias kaip, vandens nutekėjimas iš radiatorių ir kiti vandens nuostoliai. Viena iš didžiausių problemų senos statybos namuose yra blogas hidraulinis namų subalansavimas, dėl ko sunku palaikyti reikiamą patalpų temperatūrą visose namo patalpose bei padidėja energijos sunaudojimas.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu