Ekoklima

Ekspertai paneigia labiausiai 4 paplitusius mitus apie stogo dangas

Stogų dangos

Stogas – viena svarbiausių namo dalių, kuri idealiu atveju tarnauja keliasdešimt metų ar dar ilgiau. Jo įrengimas yra investicija, kuri pareikalauja materialinių išteklių ir Jūsų laiko, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, UAB „Avižieniai“ dangų ekspertai paneigia kelis paplitusius, tačiau labai klaidinančius mitus apie stogo dangas.

Mitas nr. 1: stogą pakeisti ar remontuoti reikia tik tada, kai šis ima praleisti vandenį.

Specialistai rekomenduoja nelaukti blogiausio ir reguliariai patikrinti stogo būklę, net jeigu ši iš pirmo žvilgsnio nekelia susirūpinimo. Tik profesionalus, kvalifikuotas stogdengys žino, kaip apžiūrėti stogą ir tiksliai fiksuoti net smulkiausias galimas problemas, kol šios netapo realia grėsme stogui, o kartu ir Jūsų būstui.

Daugelį stogo remonto darbų galima atlikti greitai ir nebrangiai. Patyręs stogdengys nedelsiant pastebės problemą ir pritaikys tinkamą sprendimą už prieinamą kainą. Jei tai padarysite laiku, ilgainiui sutaupysite pinigų, nes išvengsite didesnės žalos Jūsų namams ir prailginsite stogo tarnavimo laiką.

Stogo danga

Mitas nr. 2: stogo dangą galima rinktis neatsižvelgiant į techninius parametrus.

Iš tiesų, namo konstrukcijos ir statybai naudojamos medžiagos yra svarbios pasirenkant geriausią stogo dangą. Pavyzdžiui, karkasiniams ir rastiniams namams labiausiai tinka dangos, kurių svoris didesnis. Jos gerai prislėgia konstrukcijas, neleidžia „vaikščioti“ medienai, gali apsaugoti ją nuo deformacijos. Taigi, jeigu statinys yra rastinis arba karkasinis, rekomenduojama naudoti sunkesnes medžiagas: tam puikiai tinka betoninės plokštės, keramikinės čerpės. 

Tuo tarpu mūriniams statiniams puikiai tinka lengvesnė stogo danga: plieniniai ar banguoti lakštai, fibrocementinės stogo plokštelės. Šias ir kitas mūsų prekiaujamas stogo dangas rasite čia.

Mitas nr. 3: gera stogo danga kainuoja labai daug.

Nors pigiausias pasirinkimas retai kada būna geriausias, tvirtam, ilgaamžiam ir estetiškam stogui nėra būtina rinktis pačias brangiausias medžiagas. Svarbiausia – įsigyti kokybišką produktą, kuris atitiks Jūsų poreikius, statinio konstrukciją ir permainingas Lietuvos oro sąlygas.

Brangioms stogo dangoms šiandien siūloma ne viena gera alternatyva. Štai keramikines čerpes galima pakeisti betoninėmis. Taip pat norintys sutaupyti namų savininkai gali rinktis plieninę stogo dangą – ši yra gana universali, plati profilių įvairovė, todėl ją galima lengvai priderinti prie bet kokio architektūrinio stiliaus statinio.

Stogų danga

Mitas nr. 4: neverta daug pinigų skirti lietaus nuvedimo sistemai.

Lietuvoje, kur visais metų laikais fiksuojamas gana didelis kritulių kiekis, lietaus nuvedimo sistema yra ne mažiau svarbi nei kokybiška stogo danga. Užsistovėjęs vanduo gali pažeisti stogą, statinio fasadą ir pamatus, todėl įsigyti kokybišką, plieninę lietaus nuvedimo sistemą būtina kiekvienam individualaus namo savininkui.

Prie stogo krašto ir namo sienos pritvirtinti lietvamzdžiai, vamzdžiai ir latakai efektyviai nukreipia lietaus vandenį, padeda išvengti drėgmės kaupimosi ir prailgina stogo, fasado dangos bei kitų namo komponentų eksploatavimo laikotarpį. UAB „Avižieniai“ komanda kviečia rinktis patikimas stogo dangas – tai investicija, kuri verta Jūsų dėmesio. Unikalios cementinės stogo plokštelės ir aukštos kokybės banguoti lakštai dangos.lt tinklalapyje. Čia rasite ne tik dangas, bet ir visus stogo įrengimui reikalingus priedus – rinkitės kokybę už geriausią kainą!

Ruukki

Kiti temos straipsniai

NEXLER bituminė danga

NEXLER bituminė danga

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Būdami namuose – būkite kokybiškai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu