Franke

Geras statybos techninis prižiūrėtojas – sėkminga renovacija

statybos techninis prižiūrėtojas

Daugiabučių atnaujinimo darbų kokybė itin priklauso nuo statybos techninių prižiūrėtojų, todėl, siekdama ją užtikrinti, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) atidžiai tikrina jų veiklą.

Pernai VTPSI pareigūnai surengė daugiau kaip tris šimtus tokių patikrinimų. Pažeidimų nustatyta palyginti nedaug – 21, ir tie neesminiai: nusižengimai reikalavimams pildant privalomus statybos dokumentus, nesurašyti paslėptų darbų aktai ir pan. Pastebėta, kad techninės priežiūros specialistas ne visada kontroliuoja, kad rangovas, nustatęs projekte klaidų, nevykdytų darbų, kol projektas nepataisytas. Taip pat dar per mažai dėmesio skiriama kai kurių darbų kokybei – langų ir durų staktų hidroizoliacijai, apkamšymo ir įtvirtinimo darbams prieš angokraščių tinkavimą, cokolio ir išorinės sienos apšiltinimo plokščių sandūros įrengimui ir kt. Kai kurie techniniai prižiūrėtojai nepasižymi reiklumu, statybininkai į jų pastabas reaguoja vangiai, delsia ištaisyti trūkumus.

Jeigu statybos techninis prižiūrėtojas nevykdo ar blogai vykdo savo pareigas, jam gali būti skiriama nuo 289 iki 1448 eurų bauda. VTPSI pareigūnai už statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymą pernai skyrė daugiau kaip du tūkst. eurų baudų. Griežčiausia poveikio priemonė – panaikinti ar sustabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Pernai ji taikyta dviem statybos techniniams prižiūrėtojams – sustabdytas jų atestatų galiojimas, dar dviem pareikšti įspėjimai.

Renovacijos darbų kokybe, techninės priežiūros specialisto veikla turėtų domėtis ir patys modernizuojamo daugiabučio gyventojai. Ką privalo tikrinti šis specialistas, išvardyta statybos techniniame reglamente „Statinio statybos techninė priežiūra“. Techninis prižiūrėtojas turi sąžiningai vykdyti ir pernai aplinkos ministro nustatytą naują pareigą – būti statybvietėje pradedant kiekvieną naują statybos darbų technologinį procesą, o jo metu – ne rečiau kaip du kartus per savaitę. Jeigu jis savo pareigas vykdo netinkamai, apie tai namo gyventojai turėtų informuoti VTPSI teritorinį skyrių.

Kiti temos straipsniai

Terasos įrengimas

Terasos – Jūsų asmeninė oazė

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu