Tikkuurila

Svarbiausias mokinio baldas

Svarbiausias mokinio baldas

Artėjant naujiems mokslo metams tėvai vis dažniau varsto parduotuvių duris. Ypač galvas pasukti tenka norint išrinkti gerą rašomąjį stalą, prie kurio atžala nesiblaškydama ruoštų pamokas. Toks baldas yra bene pats svarbiausias pirkinys.

Privalumas – reguliuoti aukštį

Specialistų teigimu, pirmiausia rašomasis stalas ir prie jo stovinti kėdė turėtų būti reguliuojamo aukščio, kad būtų galima pritaikyti prie vaiko ūgio. Didelis privalumas – ir reguliuojamas stalviršio pasvirimo kampas. Visa tai labai aktualu norint išlaikyti tiesią vaiko laikyseną, užtikrinti gerą savijautą.

Vis dėlto šie kriterijai nėra vieninteliai, kuriuos tėvai kelia ieškodami tinkamo rašomojo stalo mokinio darbo vietai įrengti.

Antai vilnietė Rasa vaikų kambaryje norėtų pastatyti universalesnį baldą, prie kurio pamokas ruošti, piešti ar kitokius darbelius daryti galėtų abu jos sūnūs. Todėl, mamos nuomone, idealiausias būtų toks rašomasis stalas, kurį galima išskleisti ir taip palikti stovėti per visus mokslo metus, o jiems pasibaigus – tiesiog sustumti. Kol kas jai tokio stalo nepavyko rasti, o ir individualiai gaminti baldininkai nenoriai apsiima.

Be to, moteris įsitikinusi, kad mokyklinio amžiaus vaikui skirto darbo stalo paviršius turi būti lengvai valomas ir atsparus smūgiams. Juk mažieji mėgsta piešti, dažnai išsitepa, mėto daiktus. O stalviršio briaunos ir kampai turėtų būti stabiliai užapvalinti, kad greitai neatsilaupytų.

Vaikas gali ir stovėti

Šiuo metu populiarėjantys reguliuojamo aukščio stalai turi ir daugiau privalumų. Prie tokio stalo vaikas gali dirbti, pavyzdžiui, piešti, ir stovėdamas – reikia tik pakelti stalviršį iki jam patogaus aukščio. Taip jis nepervargs nuo per ilgo sėdėjimo vienoje darbo vietoje.

Kai kurie specialistai, besirūpinantys, kad jaunuoliai išaugtų sveiki, primena: reguliuojamo stalviršio kampą reikėtų nustatyti, atsižvelgiant į tai, ką veikia mokyklinukas. Jei vaikas skaito, piešia arba rašo, patartina nustatyti tokius pasvirimo kampus – atitinkamai 0–5, 15 ir 30 laipsnių.

Be to, nesunku pastebėti, jog šiuolaikiškų rašomųjų stalų gamintojai vis dažniau prisimena praktiškumą. Ir stengiasi sukurti tokius darbo stalus, kad šie galėtų atlikti daugiau funkcijų – taptų vieta mokykliniams reikmenims sudėti, žaislams paslėpti. O ir tėvai vertina tokius darbo stalus, kuriuose įrengtos vietos smulkioms priemonėms laikyti, grioveliai pieštukams, rašikliui, stalčiai ir knygų laikikliai ar net kabliukas kuprinei pakabinti. Kita vertus, tokios smulkmenos pratina vaiką laikytis tvarkos – viską sudėti į vietas.

Šiandien galima rasti ir modernių stalų, kurių ne tik aukštis, bet ir plotis yra reguliuojami. Tokio baldo pranašumas – užtenka pakeisti stalviršį ir atsiranda daugiau vietos. Vadinasi, augantis mokinys ant tokio stalo gali laikyti daugiau vadovėlių, sąsiuvinių, rašymo priemonių.

Pirmenybė – natūralioms medžiagoms

Salono „SBA idėjos namams” rinkodaros vadovės Mildos Goštautaitės teigimu, darbo stalai gali būti skirstomi į rašomuosius ir kompiuterio. Kai kurie gamintojai tokius stalus linkę skirstyti ir pagal technologinį sudėtingumą – mechaniškai ir automatiškai reguliuojamas stalo aukštis, papildomos lentynėlės.

Salono atstovė primena, kad rašomieji stalai gaminami ne tik iš medžio ar laminato, jie gali būti ir metaliniai ar stikliniai.

Jos nuomone, svarbu atminti, kad rašomasis stalas atitiktų ergonomikos reikalavimus – vaiko ūgį, nekeltų jam nuovargio. Todėl toks baldas turi būti patogus dirbti. Suprantama, stalo nevertėtų nukrauti dėmesį blaškančiais daiktais, tokiais kaip papildomos lentynėlės klaviatūrai, kompiuterio dėžei.

M.Goštautaitė įsitikinusi, kad geriausia pirmenybę atiduoti iš natūralių medžiagų pagamintam rašomajam stalui, kuris dar būtų ir reguliuojamo aukščio. „Žinoma, tai priklauso ir nuo finansinių galimybių bei interjero”, – tvirtino salono „SBA idėjos namams” atstovė.

Audejo baldu centras

Kiti temos straipsniai

Svetainės baldai

Kokius baldus rinktis svetainėje?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Darbo kėdės

Darbo kėdės pasirinkimas

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Virtuvės kriauklės

Virtuvės kriauklė. Ką montuoti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu