Franke

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Glaistas. Pasirinkite teisingai!

Jei norite patalpą paruošti galutinei apdailai, neapseisite be glaisto, kuris padės išlyginti sienų nelygumus, užpildys atsiradusius plyšelius bei sukurs reikiamą paviršių dažymui ar tapetavimui. Paruoštų naudojimui glaisto rūšių yra išties daug, tad kaip žinoti, kurią glaisto rūšį pasirinkti?

Betono, tinko ir gipskartonio paviršiams glaistyti skirti glaistai išskiriami į 2 pagrindinius tipus: paprastuosius, kitaip dar vadinamus tradiciniais, pavyzdžiui, BRIKO KR bei BRIKO MR, ir lengvasvorius, pavyzdžiui, BRIKO ST bei BRIKO SM. Pastarieji dėl gamyboje naudojamų medžiagų yra beveik 30 proc. lengvesni už paprastuosius glaistus. Tas itin patogu, jei glaistoma rankiniu būdu – glaistas lengvesnis, todėl mažiau pavargstama. Be to, jie lengviau tepami bei šlifuojant mažiau dulka nei tradiciniai.

Tiek tradiciniai, tiek lengvieji glaistai skirstomi į 2 pagrindinius tipus: stambiagrūdžius (BRIKO ST bei BRIKO KR) ir smulkiagrūdžius (BRIKO SM bei BRIKO MR). Stambiagrūdžiai glaistai yra rupesni, kiek pilkesnio atspalvio ir pigesni. Juos rekomenduojama naudoti pirminiam sluoksniui norint padengti nelygią sieną. Smulkiagrūdžiai glaistai baltesni (kuo baltesnis glaistas, tuo išgaunama tikslesnė dažų spalva), dėl smulkių dalelių užpildo lengvai formuojamas lygius kaip marmuro paviršius. Šiuos glaistus patariama naudoti baigiamajam sluoksniui.

Jei paviršių reikia glaistyti lauke ar patalpose, kur yra didelė santykinė drėgmė, darbui atlikti puikiai tiks fasadinis glaistas, pavyzdžiui, BRIKO EXTERN. Jis pritaikytas atlaikyti atmosferos pokyčius ir yra atsparus drėgmei.

Pastaruoju metu į madą grįžta sienų dekoravimas įvairiomis faktūromis. Tą geriausia atlikti su specialiai dekoravimui skirtu glaistu, pavyzdžiui, BRIKO STRUCTURA. Toks glaistas yra elastingesnis, todėl lengvai tepamas ir leidžia paprastai suformuoti norimą faktūrą. Be to, šis glaistas džiūdamas mažiau traukiasi ir skilinėja. Tai ypač aktualu, jei formuojamai struktūrai reikia užtepti storesnį nei įprasta sluoksnį glaisto. Formuojant faktūras, rekomenduojama naudoti struktūrinius volelius, šukas ar kitus apdailos įrankius.

Jei norite glaistyti medinius paviršius, tam geriausia rinktis medienos glaistus, iš kurių plačios spalvinės gamos galėsite išsirinkti tiksliausią reikalingą medienos atspalvį.

Glaistas – tai natūrali, ekologiška medžiaga, visiškai nekenkianti žmogaus sveikatai. Patartina rinktis ne bet kokį, o kokybišką glaistą, kuris atitiktų ne tik Jūsų poreikius, bet ir patenkintų lūkesčius.

REKOMENDUOJAME

Būsto atnaujinimas planavimas

Kaip suplanuoti būsto atnaujinimą?

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Sienų dažymas

Sienų dažymas: meistro patarimai

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu