Ekoklima

Žalieji: saulės energija dešimtmečio pabaigoje bus pigesnė nei anglis

žalioji energija

Saulės energija pigesnė nei anglis? Sunku įsivaizduoti, bet žaliosios energetikos entuziastai stebėdami dabartines tendencijas tuo tvirtai įsitikinę, rašo greenpacks.org.

Kuo remiasi toks įsitikinimas? Visų pirma milžiniškais tempais augančios Kinijos politika. Kinija jau yra pasirašiusi planus, jog didins saulės pajėgumus dvigubai ir tai įvyks jau šių finansinių metų pabaigoje. Taigi, didės paklausa saulės elementams, kas skatins platesnę jų gamybą. Kadangi saulės energijos generuojamų technologijų kainos tikrai mažės, o gamyba plėsis, todėl yra didelė galimybė, kad bus instaliuota dar daug daugiau saulės elementų visame pasaulyje. Tai skatins dar didesnį saulės elementų gamyklų skaičių bei jų tarpusavio konkurenciją.

Jau dabar saulės energijos technologijų gamintojai (Kinijoje įkurta „JA Solar Holdings Ltd“, „Kanados saulė“ („Canadian Solar“), „Jingli žalios energijos kontroliuojančioji bendrovė“ („Yingli Green Energy Holding Co“) išsakė nuomonę, jog saulės elementai jau dabar gali būti gaminami pigiau.

Šios kompanijos plėtos saulės elementų technologijas ir modernizuos gamybos linijas bei pačią gamybą. Visa tai, faktiškai, galės padidinti saulės energijos generavimo procesų gamybą su daug mažesniais kaštais negu anksčiau. Tad žaliųjų entuziastų nuomone, tokia situacija leis efektyviai sumažinti galutines saulės energijos kainas.

Optimistiškai nuteikia ir saulės elementuose naudojamų medžiagų ištekliai. Šiuo metu, kadmis ir tradicinis silicis laikomi 2 pagrindiniais fotogalvaninių technologijų tipais. Nors bet koks silicis gamybai netinka, tačiau jo pritrūkti lyg ir neturėtų. Panaši situacija ir su kadmiu – jis yra gausiai išgaunamas kaip šalutinis kitų svarbių pramonės metalų (pvz., cinko) gamybos produktas.

Apibendrindami visas išvardintas priežastis, žaliosios energetikos entuziastai tvirtai tiki, jog dešimtmečio pabaigoje saulės energijos technologijų kainos tikrai mažės. Ir mažes tiek, jog bus mažesnės nei anglies. Ar tikrai taip bus, parodys ateitis, tačiau ši tema tikrai aktuali investuotojams, galvojantiems kokios technologijos bus perspektyvios ateinantį dešimtmetį.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu