Tikkuurila

Rąstiniai namai – sveikas, solidus ir prestižinis gyvenimo būdas

Rąstiniai namai – sveikas, solidus ir prestižinis gyvenimo būdas

Daugelyje Europos šalių kasdien vis labiau populiarėja mediniai gyvenamieji namai. Skandinavijos šalyse jų statoma ypač daug: 80 – 90 % naujakurių įsirengia būtent medinius namus. Įsivaizduokite – Norvegijoje statomi net mediniai vaikų darželiai. Kodėl? Jie rūpinasi savo, šeimos ir ypač vaikų sveikata – na, o mediniai namai, tai ne tik prestižas. Tai ekologija, sveikas gyvenimo būdas bei solidus, ekonomiškas ir patikimas statinys.

Ne paslaptis, vakarų Europos gyventojai vis dažniau žvalgosi į Lietuvoje renčiamus rąstinius namus. Lietuviškas medis – tai dailidžių kokybė, ką jau kalbėti, kad ir medienos bei darbo įkainiai yra kur kas mažesni. Vokiečiai, danai bei prancūzai mielai renkasi profiliuoto mašininio apdirbimo rąstų namus, o, pavyzdžiui, norvegai labiausiai vertina būtent rankiniu būdu apdirbtus rąstinius namus.

Mediena apskritai sukuria ypatingai teigiamą poveikį žmogui, jo nuotaikai, medis suteikia begalinį jaukumą ir šilumą, ką jau kalbėti apie medieną kaip apie ekologiškai švarią gamtinę-statybinę medžiagą. Tiesą sakant, gerai žinomų Amerikos mokslininkų tyrimais nustatyta, kad šilta natūralaus medžio spalva teigiamai veikia žmogaus psichinę būklę, ramina nervų sistemą bei sukuria idealias sąlygas pilnavertiškam poilsiui. Taip pat patalpoje nesikaupia statinė elektra, dėl to kambariuose nejuda dulkės, galinčios sukelti alerginius negalavimus.

Mitas, bylojantis, kad rąstiniame name galima gyventi tik vasarą – turi būti paneigtas. Šis statinys, dėl techninių savybių yra puikiai tinkamas gyventi ir žiemą. Juk rąstinį namą galima visapusiškai įrengti su tinkamais langais bei durimis, ilgaamže stogo danga, modernia apdaila, santechnika, apšildymo įrengimais ir visais kitais privalumais. Praktiškai, medinį namą įsirengti yra ne ką sudėtingiau nei plytinį ar blokinį. Rąstinį namą statyti yra sparčiau, prižiūrėti – lengviau, tad ir darbo sąnaudos tampa atitinkamai mažesnės. Taigi rąstinio namo statyba ir priežiūra tik iš pirmojo žvilgsnio atrodo brangi ir nevertinga. Apsvarstykite visus pliusus ir minusus – griaukite sukurtus ir įsisenėjusius mitus.

Dar vienas svarbus dalykas – statant rąstinį namą nėra būtini sunkūs pamatai, nereikalingos nenumatytos išlaidos sienų šiltinimui. Tad sienų apdailai gali būti naudojamos medinės ar rąstinės medžiagos. Jei mediena gerai paruošta ir išdžiovinta – masyvas gebės nugalėti aršų speigą, mat medines sienos sukaupia šilumą ir tolygiai paskirsto visoje patalpoje, rastiniai namai taip pat turi savybę greitai įšilti ir lėtai vėsti. Įprastai 20-26 cm skersmens rąsto siena saugo šilumą ir mažina šilumos apykaitą tarytum 1,2 m storio plytų siena.

Tiesa, kalbant apie vėdinimo sistemas – rąstiniuose namuose jų rengti nereikia. Medis – natūrali medžiaga, “kvėpuojanti” ir natūraliai ventiliuojanti patalpas per sienas. Galėsite nesirūpinti dėl sauso ir nemalonaus pojūčio, įprasto mūriniuose pastatuose ar butuose, kuris ypač juntamas šildymo sezonu. Nejusite ir drėgmės pertekliaus lietingu metų laikotarpiu – padidėjusi drėgmė sugeriama medžio, o sausėjant – drėgmė grąžinama atgal. Taip natūraliai yra palaikomas idealus žmogaus sveikatai naudingas balansas.

Tinkamai prižiūrimi rąstiniai namai yra be galo ilgaamžiai. Įprastai jie tarnauja nuo 150 iki 200 metų. Remontui neeikvosite papildomų nervinių ląstelių, galvodami apie plėšomus tapetus, dulkes ir šiukšlių kalnus. Vidinių sienų apdailai ar remontui jėgas galėsite kaupti bent dešimtį metų. Teisybė, išore reikės pasirūpinti dažniau – dėl saulės spindulių, lietaus ir temperatūros svyravimo, sienas kas 2-3 metus reikės dengti papildomu dažų sluoksniu.

Norėdami teisingai suręsti ilgaamžį medinį namą, reikės ne tik naudoti kokybiškas statybines medžiagas, bet ir turėti gerus įgūdžius, suformuotus dar mūsų prosenelių bei perduotus iš kartos į kartą. Tad konsultacijas rąstinių namų statyboje mums mielai suteikė daugelį metų šioje srityje dirbantys SJ PROJEKTAI:

Rankų darbo rąstinio namo statyba reikalauja ypatingo meistrų kruopštumo, kantrybės ir profesionalumo. Todėl svarbu pasirinkti patikimą gamintoją, galntįi garantuoti medienos kilmę ir darbų kokybę. Mūsų meistrai mielai pasidalins žiniomis bei patirtimi įgyvendinant Jūsų svajonę gyventi ekologiškame ir šiltame mediniame name. Mes atkreipiame ypatingą dėmesį į kokybę ir tikslumą, išlaikydami jį visame gamybos procese“.

Visi rąstiniai statiniai renčiami pagal individualius projektus, todėl projektuojant svarbu atsižvelgti tiek į statinius supančią aplinką, tiek į kitus, dažnai labai individulius projekto įgyvendinimo aspektus. UAB SJ PROJEKTAI pagrindinis tikslas pastatyti išskirtinės kokybės originalų, jaukų, puikiai derantį prie aplinkos, šiltą ir sveiką būstą pagal kiekvieną unikalų kliento pageidavimą. Būtent todėl pagrindinis įmonės dėmesys koncentruojamas į savalaikį ir kokybišką klientų poreikių tenkinimą.

Džiaugiamės, galėdami statybų kultūrai pristatyti grįžtančias senolių tradicijas, naudojant gamtines medžiagas, išlaikius senąją technologiją, tačiau moderniai prisiderinus prie kylančių rinkos ir technologijų poreikių. Įprastas, paprasto dizaino rąstinis namas, naudojant šiuolaikiškas technologijas, senovines medines bakūžes paverčia stiklu ir metalu dabintais NAMAIS iš didžiosios raidės.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu