Tikkurila

Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Plytelių praktiškumas priklauso nuo paviršiaus

Sienų ir grindų plytelės – apdailos medžiaga, kurią naudojant galima pasirinkti iš bene didžiausios spalvų, raštų, faktūros, formos ir kainų įvairovės. Gamintojai investuoja ne tiek į plytelių priežiūrą, kiek į estetiką. Dar neišrastos plytelės, prie kurių neliptų kalkės ir nešvarumai. Galima nebent pasitelkti optinę apgaulę – rintis plyteles, ant kurių nesimato kalkių apnašų.

Naujos estetikos paieškos

„Plytelės pagal priežiūros ypatumus neskirstomos. Vieniems praktiškos atrodo vienspalvės matinės, kitiems blizgios, tretiems – raštuotos plytelės. Kuo plytelės margesnės, tuo kalkių apnašos mažiau matomos. Tačiau ant tamsių plytelių baltos apnašos išryškėja”, – dėstė bendrovės „Linea” vadybininkė Daiva Juodelytė. Pasak jos, dažniausiai tai, kas estetiška ir labai gražu, būna nepraktiška. Tačiau būna ir atvirkščiai. Praktiškumas priklauso nuo plytelės paviršiaus – kuo jis labiau grublėtas, tuo sunkiau valyti.

Pasak D.Juodelytės, gamintojai naujas technologijas taiko kurdami naujus formatus. Pavyzdžiui, pastaruoju metu rinkoje siūlomos itin didelės plytelės. Yra gamintojų, kurie gamina 1 m pločio ir 3 m ilgio plyteles. Jos didelės, bet nesunkios, nes yra plonesnės, vos 3 mm storio. Pakelti ir priklijuoti tokią plytelę nėra sudėtinga.

Didelės plytelės gerai atrodo didelėse erdvėse. Beje, pastaruoju metu plytelės yra universalios – tinka ne tik vonios kambariui ar virtuvei.

Praktiškiausia – nematyti apnašų

Paruoduvėje konsultantai teigė, kad plytelės – gana lengvai prižiūrima apdailos medžiaga, nes nešvarumai į jas neįsigeria. Svarbiausia – impregnuoti tarpus tarp plytelių, kad apnašos neįsigertų į glaistą. Pedantams plyteles norisi valyti kasdien, kitiems užtenka karto per savaitę ar mėnesį.

Tose patalpose, kur naudojamas vanduo, pavyzdžiui, duše, geriau rinktis šviesias plyteles – nuo vandens likusios apnašos mažiau matosi.

Lietuviai labiausiai mėgsta šviesias, kremines spalvas. Grindys klojamos ir tamsių plytelių.

Yra plytelių, kurias galima kloti nedarant tarpų. Vis dėlto klijuojant plyteles šildomoms grindims būtina palikti tarpelius – šildamos jos šiek tiek „vaikšto” ir suglaustos gali skilti.

Brangiausios – mozaikų

Plytelių dizaino gausa pirkėjai neturėtų skųstis. Galima įsigyti su inkrustuotais kristalais ar tarsi siuvinėtų aukso siūlais plytelių. Trokštantiems natūralumo ir praktiškumo, siūlomos medį imituojančios plytelės. Kai kurios „medinės” plytelės tokios pat formos, kaip ir parketlentės.

Naujose kolekcijose plytelės atrodo tarsi iš barokinio gobeleno ar sidabrinio atspalvio plieno.

Brangiau kainuoja didelės plytelės, taip pat tos, kurios gali būti klijuojamos be tarpų. Mozaikinės plytelės vienos brangiausių. Prižiūrėti jas sudėtingiau, nes ilgainiui net ir impregnuotose siūlėse pradeda kauptis purvas ir apnašos. Be mozaikinių plytelių neišsiverčiama ten, kur norima sukurti aptakias, užapvalintas formas, pavyzdžiui, dušo kabinose, pirtyse.

Į madą grįžta blizgios, nors kol kas pirkėjai ištikimesni matinėms, tarsi kiaušinio lukštas plytelėms. Tiek blizgias, tiek matines plyteles valyti nesudėtinga, tačiau didesnį sterilumo įspūdį kuria blizgios.

Plytelių 1 kv. m kaina gali būti nuo kelių dešimčių iki tūkstančio litų.

Optinės gudrybės

Bendrovės „Dvarčionių keramika” dizaineriai pataria, kaip vizualiai plytelėmis galima tobulinti erdvę:

• Kad patalpa būtų šviesesnė, vertėtų rinktis blizgaus paviršiaus plyteles, nes jos intensyviai atspindi šviesą.

• Minkštos šviesos įspūdį kuria matinėmis plytelėmis išklijuota plokštuma – toks paviršius tolygiai atspindi šviesą visomis kryptimis.

• Šiltos spalvos optiškai mažina erdvę, sudaro įspūdį, kad plokštuma yra arčiau. Ypač tokį įspūdį kuria geltona spalva. Šalti tonai tolina plokštumą, ypač mėlyna spalva. Klijuojant vienos kolekcijos skirtingų spalvų plyteles galima optiškai išlyginti sienos su nišomis plokštumą.

• Šviesios sienų plytelės patalpą vizualiai padaro erdvesnę.

• Tamsios spalvos atrodo sunkiai, todėl grindys klijuojamos tamsesnėmis plytelėmis, o viršutinė dalis – šviesesnėmis. Taip galima klijuoti plyteles, jei patalpos aukštos, pavyzdžiui, viršutinę sienos dalį galima išklijuoti tamsesnėmis plytelėmis, tuomet patalpa atrodys jaukesnė. Sieną taip pat galima dalyti vertikaliomis juostomis.

• Ilga ir siaura patalpa atrodys trumpesnė bei platesnė, jei plačiosios sienos bus išklijuotos tamsesnėmis, o siaurosios – šviesesnėmis plytelėmis.

• Vonia atrodys erdvesnė, jei plytelės bus su smulkiu, neryškiu piešiniu, ir atvirkščiai – plytelės su stambiu piešiniu optiškai sumažins nejaukiai didelę patalpą.

• Aukštesnės patalpos įspūdį kuria siena, išklijuota plytelėmis iki pat lubų. Kad tokia siena neatrodytų nuobodi ir monotoniška, ją galima skaidyti derinant skirtingos spalvos ar tono plyteles, naudojant dekoro juosteles, spalva ir piešiniu derančias prie plytelių.

• Optiškai patalpą galima pakoreguoti pasirinkus kitokią plytelių klijavimo kryptį: vertikaliai klijuojamos plytelės atitolina lubas, o horizontaliai – platina erdvę. Įstrižai priklijuotos grindų plytelės gali paslėpti patalpos geometrinius trūkumus.

Ecofloor

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu