Ekoklima

Pastatų ir patalpų įėjimo (praėjimo) apsauga

Pastatų ir patalpų įėjimo (praėjimo) apsauga

Ar saugūs Jūsų namai, biurai, parduotuvės, sandėliai, geriau suvoksite žinodami, kad kiekvieną nusikaltimą sąlygoja savi dėsniai, laikas, vieta.

Į butus vagys dažniausiai patenka, išlauždami durų užraktus, nes apie 71 proc. butų vagysčių įvykdomos, sulaužius durų užraktus ar duris.

Rekomenduojame Jums naudotis patikimomis pastatų ir patalpų įėjimų (praėjimų) mechaninės apsaugos priemonėmis.

Kiekvienas pastatas ar patalpa turi įėjimo duris, todėl labai svarbu, kokios jos: svarbus ne tik jų grožis, bet ir patikimumas, tvirtumas. Įėjimo durys turi atsidaryti ne į vidų, bet į išorę. Labai svarbu, kad tvirtos būtų ne tik pačios durys, bet ir durų stakta.

Butų duryse rekomenduojama įrengti stebėjimo „akutę“.

Butų durų vidinėje pusėje pritvirtinkite grandinėlę su kabliuku. Praverdami duris, jos nenuimkite, nes tai padės apsisaugoti nuo netikėto nusikaltėlio įsiveržimo į būstą.

Dvigubos įėjimo durys nusikaltėliams visada sudaro papildomą kliūtį.

Nepamirškite, kad tvirtos durys patikimai apsaugos turtą tik tada, kai jos bus rakinamos patikima spyna.

Įėjimo duryse rekomenduojama įstatyti dvi spynas. Prie jų nusikaltėlis „prakaituos“ ilgiau, ypač jei užraktai bus skirtingų konstrukcijų.

Rekomenduojame įsistatyti šarvuotas duris ar durų apsaugai naudoti populiarias, patikimas, nuo seno žinomas apsaugos priemones: vidines ir išorines žaliuzes bei vidines ir išorines apsaugines grotas.

Grotos būna maksimaliai efektyvios, kai jos įrengtos iš vidinės patalpos pusės – norėdami jas nupjauti nusikaltėliai turės išlaužti duris ar išdaužti jų stiklą. Laužiamų durų garsai ar dūžtantis stiklas gali atkreipti kaimynų, praeivių dėmesį ar iššaukti apsauginės signalizacijos priemonių suveikimą.

Ką geriausia rinktis, norint patikimai apsaugoti savo turtą: žaliuzes ar grotas?

Grotos – patikimesnė apsauga nei žaliuzės. Išorinės žaliuzės yra skirtos daugiau apsaugai nuo chuliganizmo atvejų (akmenų, butelių, metamų į durų stiklą), stipraus vėjo, lietaus, saulės, triukšmo. O grotos yra skirtos tiesiog nuosavybės apsaugai. Todėl grotos rekomenduojamos įstaigų, biurų, parduotuvių, salonų ir panašių objektų durų apsaugai. Labai patogios yra susukamos grotos, nes tada, kai jos nereikalingos (objekto darbo metu), jos susukamos ir jų nesimato.

Durų ar garažų žaliuzes galima valdyti vienu mygtuko paspaudimu arba net distanciniu valdymu. Šiais laikais firmos siūlo net ir tokius protingus sprendimus, kai žaliuzės automatiškai reaguoja į lietų, stiprų vėją ir pan. Tokiu atveju žaliuzės nusileidžia pačios.

Tačiau butina priminti, kad patikimiausia apsauga ta, kur kartu naudojamos mechaninės apsaugos ir apsauginės signalizacijos priemonės. Tinkamai irengtas apsauginių grotų ar žaliuzių ir signalizacijos kompleksas pakankamai patikimai išsprendžia parduotuvių, garažų, privačių namų, sodo vilų vagysčių, ypač žaibiškų, klausimus.

Naudingi patarimai

  1. Visos durys (pagalbinių patalpų, sandėlių, rūsių, garažų) turi būti uždarytos ir užrakintos (net jei išeinate trumpam).
  2. Įspėkite senyvus kaimynus, vaikus, kad visuomet rakintų namo, laiptinės duris ir niekuomet neleistų į vidų nepažįstamų žmonių.
  3. Įsigykite sudėtingesnių modelių spynas, stipresnes duris.
  4. Nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ir kitose „slaptose“ vietose.
  5. Pametę raktus, būtinai pakeiskite spyną, nors ir manote, kad vagis negalės nustatyti Jūsų namų adreso.

Kiti temos straipsniai

Vagys per šventes

Kaip apsaugoti savo namus?

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Kalėdiniu laikotarpiu

Kompiuteriniai, telefoniniai tinklai

Kompiuteriniai, telefoniniai tinklai

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Naujai atidarytiems

Įeigos kontrolė

Įeigos kontrolė

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Praėjimo kontrolės

Apsaugos sistemos

Apsaugos sistemos

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Dažniausiai žmonės

Vaizdo kameros

Vaizdo kameros

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Nespalvotos vaizdo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu