Franke

Skirtingi raštai, spalvos, audiniai – ruduo kviečia atsinaujinti namų tekstilę

Namų tekstilė

Atėjus šaltajam metų laikui, daugiau laiko praleidžiame namuose, tad natūralu, kad norime juose sukurti daugiau jaukumo, patogumo ir šilumos. Į interjerą įnešti naujų vėjų galima be didelių pastangų – užteks atnaujinti namų tekstilę.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai pastebi, kad atšalus orams pirkėjai ieško jaukių namų akcentų, suteikiančių šviežių spalvų bei raštų, pagyvinančių pabodusį interjerą. Todėl į pirkinių krepšelius dažniau dedami jaukūs pledai bei chalatai, dekoratyvinės pagalvėlės, lovų užtiesalai, patalynė.

Interjero dizainerė Dalia Luzgauskaitė patvirtina, kad tekstilė iš tiesų gali sukurti jaukesnę namų atmosferą, suteikia erdvei išskirtinumo bei šilumos. Specialistai dalijasi naudingais patarimais, kaip šiuo metų laiku savo namams suteikti rudeniško jaukumo.

Derinkite spalvas ir raštus

Pasak interjero dizainerės, namų tekstilės spalvos – pagrindinis akcentas, nuo kurio priklauso jos derėjimas su kitais namų baldais.

„Kiekvienais metais spalvų institutas „Pantone“ išrenka metų spalvą. Šių metų spalva – Viva Magenta, kurios paletėje persipina raudonų ir purpurinių atspalvių gama. Nors ši spalva yra gana ryški, namų aplinkoje ji atrodo prabangiai, tereikia tinkamai suderinti jos atspalvius su kitomis namų interjero detalėmis“, – sako D. Luzgauskaitė.

Šio sezono spalva įpareigoja drąsiems sprendimams, ją galima derinti su gėlių raštais, šalia naudoti lygius tekstūrinius audinius. 

„Atšalus orams, gamta nusidažo įvairiausiomis spalvomis, todėl dažnai jas norisi matyti ir namuose. Tad drąsiai rinkitės šermukšnių, putino, erškėtrožių uogų spalvų, įvairių oranžinių atspalvių tekstilę, ją derinkite su medžio lapų atspalviais: nuo gelsvų iki šokoladinių“, – pasakoja interjerus kurianti specialistė.

Įvairūs audinių raštai – augaliniai, geometriniai, gyvūnų ar paukščių motyvai – suteikia namų erdvei ne tik išskirtinumo, bet ir pakeičia namų stilistiką, kartais sukuria netikėtą nuotaiką, naują emociją.

„Kuriant namų interjerą, svarbu vadovautis taisykle, kad mažiau yra daugiau, o ir tikrasis grožis slypi paprastume. Todėl nepersistenkite – pasirinkite vieną arba kelias spalvas ir jas pildykite palaipsniui. Išsirinkę naujas užuolaidas, prie jų priderinę pagalvėles, vėliau galėsite ieškoti ir puikiai tinkančio naujo paveikslo. O kūrybinio proceso pabaigoje rekomenduoju išsirinkti kilimą, kuris vienija visas namų spalvas ir detales“, – dalijasi interjero ekspertė.

Rinkitės šildančius audinius

Šaltuoju sezonu norisi komforto, todėl namų tekstilėje naudokite natūralias ir šiltas medžiagas, pavyzdžiui, vilną, gobeleną, medvilnę ar flanelę.

„Namus atnaujinsite pakeitę vos kelis akcentus. Miegamajame pakeiskite patalynę, ant lovos uždėkite apklotą, atnaujinkite užuolaidas. Vonios kambaryje patieskite naują grindų kilimėlį, pakabinkite spalvotų, minkštų rankšluosčių, šiltus chalatus. Svetainėje ant sofos ar krėslo padėkite minkštą pledą, išdėliokite dekoratyvines pagalvėles. Skirtumą pamatysite akimirksniu“, – vardija D. Luzgauskaitė.

Anot jos, namų dekoras skatina kūrybiškumą. Todėl išklijuokite vieną ar dvi namų sienas akcentiniais tapetais, pervilkite seną fotelį nauju ryškiu gobelenu, padėkite ant jos žaismingą pagalvėlę.

Tekstilės gaminiai leidžia eksperimentuoti su savo individualiu stiliumi. „Senukų“ specialistai atkreipia dėmesį, kad namų atmosferą tekstilės detalėmis galima keisti pagal sezoniškumą. Žiemą galima pasirinkti šiltus ir minkštus tekstilės gaminius, o vasarą – lengvesnius, atliepiančius metų laiką. 

Dėmesys namų kvapui ir apšvietimui

Užėjus į namus, visų pirma pasitinka namų kvapas. Todėl namus galite atnaujinti ir naujais kvapais, kurie akimirksniu įneš malonią atmosferą. 

„Įvairiausios žvakės, smilkalai ir namų kvapai kuria malonų aromatą. Parinkite kvapą, kuris jums asocijuojasi su šaltuoju sezonu, tai gali būti gintaras, mediena, citrusiniai vaisiai, cinamonas, lazdyno riešutai ar karamelė“, – dalijasi D. Luzgauskaitė. 

Keičiantis orams ir gamtai nusidažant įvairiausiomis spalvomis, norisi jas atsinešti ir į namus. 

„Jei nenorite išlaidauti, pasivaikščiokite miške ar parke ir parsineškite kvapą, kuris jums primena praleistą savaitgalį. Tai gali būti šaka, samanos, viržiai, lapai, kaštonai, kankorėžiai – iš jų pasigaminkite dailių kompozicijų. Taip sukursite magišką rudens atmosferą“, – pasakoja D. Luzgauskaitė. 

Prekybos tinklo specialistai primena, kad gėlės ir augalai taip pat pakeičia namus neatpažįstamai. Todėl rudenį galima atnaujinti žaliąją namų oazę. Šiuo sezonu verta rinktis mažiau priežiūros reikalaujančius augalus – dracenas, kaktusus, sukulentus.

Rudenį namams jaukumo suteikia ir tinkamas apšvietimas. Stilingi toršerai, dailios žvakidės ir kiti išsirinkti papildomo apšvietimo sprendimai sukurs jaukius vakarus ir magišką aplinką, pataria „Senukų“ specialistai.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu