Anza

Kiemelius turintiems daugiabučių ir kotedžų gyventojams siūlomas naujas žaliųjų erdvių priežiūros sprendimas

Aplinkotvarkos sprendimai daugiabučiams

Lietuvoje išpopuliarėjo kelių arų sklypuose išsidėstę kotedžai, taip pat vis labiau populiarėja butai, turintys esminį individualaus namo privalumą – kiemelį ar terasą. Nedidelius sklypus pirmų aukštų gyventojams bei erdvias terasas, kurias galima apželdinti, siūlo kone visi naujų NT objektų vystytojai. Tačiau net ir nedideliems žaliems plotams būtina priežiūra, tad tokius būstus įsigiję gyventojai dažnai susiduria su problema – kur rasti tinkamą vejos ar augalų priežiūros techniką ir kur ją sandėliuoti.

„Butų su kiemeliu ar kotedžų žaliosios erdvės dažniausiai būna nedidelės, tad dažnos problemos, su kuriomis susiduria pažangių sprendimų ieškantys jų savininkai tokios, kad vejos robotui instaliuoti veja gali būti per maža, didelių gabaritų vejapjovėmis neįmanoma išlaviruoti, o ir laikyti šios technikos neretai nėra pakankamai vietos. Šiuolaikiniuose būstuose stengiamasi funkcionaliai išnaudoti kiekvieną centimetrą, tačiau apie tai, kad prireiks vietos ir sodo technikai, pagalvojama ne visada. Todėl sodo technikos gamintojai pradeda gręžtis į nedideles žaliąsias erdves turinčius miesto bei priemiesčių gyventojus, siūlydami jiems praktiškus ir patogius sprendimus“, – sako bendrovės „Husqvarna Lietuva“ sodo technikos ekspertas Simas Bairašauskas.

Jo teigimu, gyventojai, argumentuodami vietos trūkumu namuose, dažnai ieško „keli viename“ sprendimo – keleto įrenginių, kurie būtų įkraunami vienu akumuliatoriumi, skirtingoms funkcijoms atlikti pakaktų pakeisti antgalį, taip pat kompaktiškų, susilankstančių, kabinamų ant sienos ir pan. Būtent tokia, sukurta atsižvelgiant į specifinius mažų kiemų savininkų poreikius, yra nauja „Husqvarna“ akumuliatorių gaminių serija „Aspire“. 

„Mažai erdvės namuose turintys gyventojai nori įrankių, kuriuos paprasta sandėliuoti, bet kartu ir paprastų naudoti, pakankamai našių, kokybiškų. Be to, kadangi jie savo kiemelį ar terasą laiko gyvenamosios erdvės pratęsimu, įrankiai taip pat turi gerai atrodyti, vizualiai papildyti interjerą. Tokie yra mūsų naujosios serijos gaminiai: vejos robotas, vejapjovė, žoliapjovė, genėtuvas, gyvatvorių žirklės ir lapų pūstuvas. Jie visi yra akumuliatoriniai, tad veikia tyliai ir nedrumsčia kaimynų ramybės, neišskiria į orą teršalų“, – vardija S. Bairašauskas. 

Gaminiai yra ne tik kompaktiški, bet ir gali būti laikomi sukabinti ant sienos, naudojant specialią laikymo sistemą, kurią sudaro specialus penkių sodo įrankių kablių rinkinys, lentyna akumuliatoriui ir įkrovikliui, pagal poreikį praplečiami bėgeliai ir sumontuojama vieta genėtuvui laikyti. 

Vardindamas naujosios serijos gaminių privalumus, „Husqvarna Lietuva“ atstovas sako, kad jie sukurti taip, jog būtų paprasta manevruoti mažoje erdvėje, o darbas vyktų kuo švariau.

„Pavyzdžiui, vejos roboto manevringumas ir gabaritai leidžia jam netrukdomai pjauti veją praėjimuose ar kitose siaurose erdvėse. Pigesnė alternatyva yra mažoms erdvėms sukurta sulankstoma vejapjovė su reguliuojama rankena, kurią dėl jos nedidelio svorio paprasta pakelti viena ranka ir pernešti iš vienos vietos į kitą – itin aktualu, jei sklype yra dvi viena nuo kitos atskirtos vejos ar kiemeliai. Taip pat palengvintos konstrukcijos yra ir vejos kraštams apipjauti skirta žoliapjovė su reguliuojama teleskopine rankena bei integruota augalų apsauga. Akumuliatorinės gyvatvorių žirklės turi lapų gaudyklę, kuri surenka nukirptas šakeles, taip sumažindama darbo jas vėliau renkant rankomis“, – sako sodo technikos ekspertas. 

S. Bairašausko teigimu, dar vienas šios serijos gaminių, išskyrus savo įkrovimo stotelę turinčių vejos robotų, privalumas – jie yra suderinti su „Power for All Alliance“ akumuliatorių sistema, leidžiančia turint vieną akumuliatorių pakrauti kelias dešimtis skirtingų gamintojų įrenginių. Tai reiškia, kad vartotojai gali naudoti tą patį akumuliatorių ir įkroviklį aljansui priklausančių skirtingų gamintojų gaminiams, todėl nebereikia turėti keleto skirtingų įkroviklių, kurie taip pat užima vietos.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu