Anza

Vyks seminaras apie pelkių biomasės panaudojimo galimybes saugomose teritorijose ir šildymui

Biomasė šildymui

Pastaruoju metu daug kalbama, kaip sumažinti kuro kainas, ieškoma alternatyvių šildymo šaltinių. Vienu iš jų gali tapti pelkių biomasė. Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Žuvinto biosferos rezervato grupė kartu su VšĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondu organizuoja seminarą „Pelkių biomasė saugomose teritorijose. Panaudojimas ir perspektyvos“.   

Seminaro tikslas – susipažinti su pelkių žolės biomasės naudojimo patirtimi ir perspektyvomis saugomose teritorijose, pelkininkystės – klimatui palankaus ūkinio natūralių ir atkurtų pelkių naudojimo patirtimi Vokietijoje ir Lietuvoje vykdytuose projektuose bei pelkių augalų populiacijų valdymo problemomis prižiūrint europinės svarbos buveinių tipus ir derinant su paukščių rūšių apsaugos poreikiais.

Seminaras vyks lapkričio 24 d. (ketvirtadienį) 11 val. Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centre (Kampelių g. 10, Aleknonys, Alytaus r. sav.).

Bus kalbama ir apie galimybę šilumą gaminti iš nendrių. Žuvinto biosferos rezervato pelkėse šienaujamos nendrės, o jas irgi galima kūrenti. Iš 200 hektarų galima gauti apie 400 tonų sauso augalinio kuro. Manoma, kad tokiu nendrių kuru būtų galima aprūpinti nedidelio miestelio katilinę. Vokietijoje irgi kai kur naudojamos nendrės šilumai gaminti. Nendrė yra pakankamai kaloringas augalas ir degdama išskiria daug kalorijų.  

Seminare Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos ekologas Arūnas Pranaitis skaitys pranešimą „Nendrynų ir nendrėmis apaugusių Žuvinto pelkių tvarkymas ir biomasės panaudojimas“, o Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo atstovo Nerijaus Zableckio tema – „Pelkių biomasės panaudojimas kompostavimo ir šildymo reikmėms“.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu