Anza

Vilniaus savivaldybė planuoja skelbti tarptautinį šilumos ūkio modernizavimo konkursą

šilumos ūkio modernizavimas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien pradėjo svarstyti klausimą dėl Vilniaus miesto šilumos tinklų modernizavimo konkurso paskelbimo.

„Vilniaus miesto savivaldybės tikslas – sumažinti šilumos kainą gyventojams atsisakant brangių dujų. Būtent nuolat brangstančios dujos daro įtaką drastiškai didėjančioms šilumos kainoms. Esame užsibrėžę iki 70 procentų sumažinti gamtinių dujų panaudojimą centralizuotai šilumos gamybai ir pereiti prie biokuro, kas užtikrintų gyventojams mažiausią šilumos tarifą. Tai rodo ir kitų savivaldybių, perėjusių prie biokuro naudojimo, patirtis“, – sakė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Be to, Vilniaus šilumos tinklai turi būti modernizuoti, kad nuo2016 m. sausio 1 d. atitiktų ES keliamus reikalavimus dėl taršos. Jeigu šie reikalavimai nebus įvykdyti – miestui gresia didžiulės ES sankcijos.

„Vilniaus miesto savivaldybė siūlė ne vieną sprendimą, kaip tai galima būtų padaryti, tačiau iš Vyriausybės negavome nė vieno atsakymo. Todėl su skundu kreipėmės į Europos Komisiją dėl Lietuvos Respublikos padaryto ES teisės pažeidimo – neparengtų dokumentų termofikacinių elektrinių modernizavimui ir tam neskirtų lėšų. Jau sugaišta labai daug laiko, todėl šios problemos sprendimo būdai turi būti kuo greičiau įvertinti ir pradėti įgyvendinti“, – sakė R. Adomavičius.

Pasak bendrovės Vilniaus šilumos tinklai direktoriaus Arūno Keserausko, Vilniaus miesto šilumos tinklų modernizavimo konkurso metu turi būti išaiškintos visos galimybės ir potencialių investuotojų siūlomi būdai modernizuoti Vilniaus miesto šilumos ūkį, kas užtikrintų stabilų šilumos tiekimą, sumažintų šilumos ir elektros energijos kainas gyventojams, skatintų konkurenciją energetikos srityje ir bei įgyvendintų pasikeitusius ir būsimus šilumos tiekimui taikomus teisinius reikalavimus.

Numatoma, kad investicijos į šilumos ūkio modernizavimą, kuris atitiktų ES keliamus reikalavimus, gali siekti nuo 450 mln. iki 1,2 mlrd. litų.

„Vilniaus miesto savivaldybės pati finansuoti tokio projekto negali. Todėl būtina pritraukti investuotoją, kuris galėtų užtikrinti tokio projekto finansavimą ir turėtų pakankamai patirties jam įgyvendinti. Džiaugiamės, kad konkurencija energetikos sektoriuje didėja ir atsiranda vis daugiau kompanijų, galinčių ir siekiančių investuoti į biokurą“, – sakė R. Adomavičius.

Tarptautinio konkurso organizavimui bendrovė Vilniaus šilumos tinklai konkurso būdu pasirinko finansinių, teisinių ir techninių konsultantų konsorciumą, vadovaujamą bendrovės „KPMG Baltics“, kuris analizuoja ir vertina Vilniaus miesto šilumos tinklų modernizavimo galimybes. Konsultantai rengs Vilniaus miesto šilumos tinklų modernizavimo konkurso sąlygas, padės nustatyti ir įvertins geriausią pasiūlymą bei konkurso laimėtoją.

Lietuva Europos Komisijai įsipareigojo pateikti investicijų planą, pagal kurį iki 2015 metų gruodžio 31 dienos turi būti atlikti darbai, užtikrinantys Vilniaus, Kauno ir Mažeikių termofikacinių elektrinių veiklos modernizavimą. Tam buvo numatyta 171 mln. eurų (590 mln. Lt.) ES lėšų. Tačiau Vyriausybė, turėjusi skirti šiam projektui 150 mln. Lt., juos perskirstė kelių tiesimui. Vilniaus (VE-3), Kauno ir Mažeikių termofikacinės elektrinės nuo 2016 m. sausio 1 d. turi atitikti ES keliamus reikalavimus dėl taršos, kurių įmanoma laikytis tik modernizavus elektrines.

Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė, tel. (8 5) 211 2319, el. p. vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu