Tikkuurila

Už žolės pjovimą atsakingai įmonei numatoma skirti baudą

žolės pjovimas

Reaguojant į gyventojų skundus, patikrinta žolės šienavimo situacija Klaipėdoje. Nustatyta nemažai nenušienautų viešųjų vietų uostamiesčio pietinėje dalyje, paaiškėjo, kad neužtikrinami įsipareigojimai laiku, kokybiškai ir efektyviai vykdyti  miesto viešųjų teritorijų priežiūros darbus. Todėl į Klaipėdos savivaldybę buvo iškviesti šiuos darbus atliekantys rangovai. Pastarieji teisinosi esą dėl žmonių trūkumo negalėję vienu metu prižiūrėti visų viešųjų erdvių, be to oro sąlygos skatino intensyvų žolės augimą. Rangovų tikinimu, darbai jau vyksta kur kas greičiau. Vis dėlto, uostamiesčio savivaldybė už žolės pjovimą atsakingai įmonei numato skirti 900 eurų baudą.

Savivaldybės samdomi rangovai šienauja reprezentacinius gazonus, miesto žaliąsias juostas palei gatves, parkus, skverus, aikštes ir kitus viešųjų teritorijų plotus. Pagal sutartį per šienavimo sezoną vidutiniškai 16 kartų pjaunami gazonai reprezentacinėse vietose, 5-6 kartus gatvių želdiniai ir 4-5 kartus parkai bei skverai.

Už žolės pjovimą kiemuose yra atsakingi daugiabučių administratoriai arba savininkų bendrijos, kurie privalo viešai (daugiabučių namų skelbimo lentose ar interneto svetainėje, jei tokias turi) paskelbti teritorijų tvarkymo ir valymo grafikus.

Uostamiesčio savivaldybė klaipėdiečiams primena, kaip galima pamatyti, kas atsakingas už šienaujamą plotą. Apsilankius žemėlapyje, kurį rasite paspaudus čia ir įvedus adresą (arba prisitraukus reikiamą teritoriją), šone esančių sluoksnių sąraše reikėtų pažymėti „valomi plotai“ ir kartą spustelti kairiu pelės mygtuku.

Tiek viešose vietose, tiek namų kiemuose žolės pjovimą kontroliuoja Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Apie netinkamą padėtį galima informuoti elektroniniu paštu viesojitvarka@klaipeda.lt

Iš viso Klaipėdoje yra 4 348 200 kvadratiniai metrai šienaujamo ploto. Vidutiniškai per sezoną tam išleidžiama 300 000 eurų. Šienavimas pradedamas gegužės pradžioje ir baigiamas spalio viduryje.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu