Anza

Vandens nugeležinimas: ekologiškas valymas naudojant tik orą

Nugeležinimo filtrai

Geležis yra aptinkama daugelyje vandens šaltinių. Nors ji nekenkia žmonių sveikatai, didelis geležies kiekis vandenyje gali pakeisti spalvą, nudažyti vandenį ir sukelti nemalonų metalo skonį. Todėl daugelis žmonių, norėdami pagerinti vandens kokybę, savo namuose ar įmonėse nusprendžia įsirengti vandens nugeležinimo filtrus. Vienas iš sparčiai populiarėjančių naujoviškų vandens nugeležinimo filtrų tipų naudoja tik orą. Todėl naudinga išsamiau aptarti, kaip veikia tik orą naudojantys vandens nugeležinimo filtrai ir kodėl jie yra ekologiškas geležies šalinimo būdas.

Kaip veikia vandens nugeležinimo filtrai, kurie naudoja tik orą?

Tik orą naudojantys vandens nugeležinimo filtrai, geležies pašalinimui iš vandens naudoja procesą, vadinamą oksidacija. Šio proceso metu į vandenį įleidžiamas oras, dėl kurio geležis oksiduojasi ir sudaro kietąsias daleles. Tuomet kietosios dalelės gali būti filtruojamos iš vandens naudojant nuosėdų filtrą.

Tik oru vandenį valančius vandens nugeležinimo filtrus sudaro rezervuaras, užpildytas terpės sluoksniu, paprastai pagamintu iš akytos medžiagos, pavyzdžiui, ceolito. Medžiagos sluoksnis veikia kaip filtras, sulaikantis kietąsias daleles, kurios susidaro oksidacijos proceso metu. Oras į terpės sluoksnį tiekiamas kompresoriumi arba oro purkštuvu, kuris paprastai įrengiamas už filtro rezervuaro ribų.

Kai vanduo patenka į filtro talpyklą, jis praeina pro terpės sluoksnį ir susiliečia su oro burbuliukais. Oras reaguoja su vandenyje esančia geležimi, todėl ji oksiduojasi ir sudaro kietąsias daleles. Šios dalelės yra sulaikomos, o švarus vanduo iš filtro patenka į namus ar komercines patalpas.

Kodėl tik orą naudojantys vandens nugeležinimo filtrai yra ekologiški?

Tik orą naudojantys vandens nugeležinimo filtrai laikomi ekologiška geležies šalinimo galimybe, nes jiems veikti nereikia jokių cheminių medžiagų ar elektros energijos. Skirtingai nuo kitų tipų vandens nugeležinimo filtrų, kuriuose gali būti naudojami chemikalai, pavyzdžiui, chloras, arba kuriems reikia elektros energijos siurbliui maitinti, pastaruosiuose geležies šalinimui iš vandens yra naudojamas tik oras.

Dėl to jie yra tvaresnis ir ekonomiškesnis pasirinkimas tiems, kuriems rūpi vandens valymo sistemų poveikis aplinkai. Be to, naudojant tik oro filtrus nesusidaro nuotekų, nes kietosios dalelės sulaikomos terpės sluoksnyje ir gali būti lengvai išplaunamos iš sistemos.

Tik oru vandenį valančių vandens nugeležinimo filtrų privalumai

Tik oru vandenį valantys vandens nugeležinimo filtrai pasižymi ne tik ekologiškomis savybėmis, tačiau turi ir keletą kitų privalumų:

  • Mažai priežiūros: Tik orą naudojantys vandens nugeležinimo filtrai reikalauja minimalios priežiūros, nes nenaudoja jokių cheminių medžiagų ar elektros energijos. Vienintelė reguliari priežiūra, kurią reikia atlikti, yra periodiškai pašalinti filtre sulaikytas kietąsias daleles.
  • Geresnė vandens kokybė: Šio tipo ekologiški vandens nugeležinimo filtrai gali veiksmingai pašalinti iš vandens didelį geležies kiekį, pagerindami vandens skonį, kvapą ir išvaizdą. Jie taip pat gali padėti sumažinti santechnikos prietaisų ir drabužių dėmių bei spalvos pokyčius.
  • Ilgalaikis veikimas: Kai kurie modeliai, tinkamai prižiūrimi, tarnauja iki 10 metų. Dėl to jie yra ekonomiškas pasirinkimas ilgalaikiam geležies šalinimui.
  • Lengvas montavimas: Šiuos vandens filtrus lengva įrengti ir juos galima integruoti į esamas vandentiekio sistemas. Jiems nereikia jokių specialių santechnikos ar elektros darbų, todėl jie yra patogus pasirinkimas šiuolaikiniams vartotojams.

Žodis pabaigai

Tik orą vandens valymui naudojantys vandens nugeležinimo filtrai yra novatoriškas ir ekologiškas būdas pašalinti geležį iš vandens. Juose naudojamas paprastas oksidacijos ir filtravimo procesas, kad būtų veiksmingai pašalintas didelis geležies kiekis iš vandens nenaudojant cheminių medžiagų ar elektros energijos. Todėl jie yra tvarus ir ekonomiškas pasirinkimas tiems, kurie rūpinasi savo vandens valymo sistemų poveikiu aplinkai. Be to, jie turi ir daugiau privalumų, įskaitant mažus priežiūros reikalavimus, geresnę vandens kokybę, ilgą tarnavimo laiką ir paprastą montavimą. Taigi, jei turite problemų dėl didelio geležies kiekio vandenyje, apsvarstykite galimybę įsirengti tik orą naudojantį vandens nugeležinimo filtrą, kad pagerintumėte vandens kokybę ir sumažintumėte poveikį aplinkai.

Kiti temos straipsniai

Drenažas svarba

Drenažas svarba

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Dažnai taip

Kanalizacijos išsiurbimas

Kanalizacijos išsiurbimas

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Gyvename civilizuotoje

Uponor saugaus vandentiekio sistema

Uponor saugaus vandentiekio sistema

Protingi namai NIBE – daugiau nei 40 metų patirtis kuriant šilumos siurblių technologijas Infraraudonųjų spindulių šildymas Vandens filtrai Sprendimas, užtikrinantis

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu