q Trakų Vokėje atveriamas atnaujintas gimnazijos stadionas
Ekoklima

Trakų Vokėje atveriamas atnaujintas gimnazijos stadionas

Trakų Vokėje atveriamas atnaujintas gimnazijos stadionas

Vilniaus miesto savivaldybė Trakų Vokėje užbaigė gimnazijos stadiono remontą ir atvėrė aikštyną moksleiviams bei bendruomenei. Savivaldybės teigimu, už 370 tūkst. eurų atnaujintas stadionas turi potencialo tapti rajono traukos centru.

„Trakų Vokė yra viena tų miesto dalių, kurios yra smarkiai nutolusios nuo Vilniaus centro. Natūralu, kad dėl atstumo centrinėje sostinės dalyje susitelkusi sporto ir laisvalaikio praleidimo infrastruktūra mikrorajono gyventojams yra sunkiau pasiekiama, todėl būtinai reikėjo sukurti patrauklias sporto erdves čia, vietoje, kuri žmonėms, o ypač moksleiviams, būtų pasiekiama ranka. Mokykla buvo labai natūralus pasirinkimas, tačiau norisi pabrėžti, kad aikštynas tiek pat skirtas ir likusiems Trakų Vokės gyventojams“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak vicemero, gimnazijos aikštynas lyginant su daugeliu kitų ugdymo įstaigų stadionų turi vieną pranašumą – yra kur kas didesnis, tad čia pavyko sutalpinti erdvesnes aikšteles. Stadione esantis bėgimo takas yra ne standartinio 250 m, o 330 m ilgio. Jį uždengus nauja dirbtine danga, jo viduje įrengta didesnė nei mokyklų stadionams įprasta futbolo aikštė, taip pat dvi kokybiška dirbtine danga dengtos daugiafunkcės krepšinio ir tinklinio aikštės bei teniso aikštelė.

Trakų Vokės gimnazijos aikštynas – vienas iš 11 sostinėje nuo 2020 m. pradžios atnaujintų stadionų. Dar du stadionus – Simono Stanevičiaus progimnazijoje bei Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje – planuojama atidaryti iki vasaros, o iki metų pabaigos numatoma sutvarkyti 10 panašių aikštynų.

Pernai ugdymo įstaigų aikštynų atnaujinimui savivaldybė skyrė 3,34 mln. eurų. Šiais metais šiems darbams miestas jau atseikėjo 612 tūkst., o iš viso numatė išleisti 2,25 mln. eurų – 2 mln. eurų bus skirti šiuolaikiškoms dirbtinėms dangos įrengti ir inventoriui įsigyti bei sumontuoti, dar ketvirtis milijono – paruošiamiesiems darbams ir apšvietimo įrengimui.

„Puoselėjame ambiciją iki kadencijos pabaigos, tiksliau – iki 2023 m. pavasario iš viso sutvarkyti 40 stadionų. Kol kas palaikome gana intensyvų tempą ir matome labai realią galimybę savo tikslą įgyvendinti. Taip ženkliai padidintume sporto erdvių prieinamumą ir pasiekiamumą, o tai savo ruožtu turėtų teigiamą poveikį tiek gyventojų sveikatai, tiek jaunimo užimtumui“, – pažymi V. Benkunskas.

Nuo 7 iki 8 val. ryto darbo dienomis stadionas bus atviras bendruomenei.

Aikštynu bendruomenė ir „Active Vilnius“ nuomininkai dalinsis darbo dienomis nuo 18 iki 22 val. bei savaitgaliais nuo 7 iki 22 val. Likusiu laiku, stadione bus vykdomi pamokiniai ir popamokiniai užsiėmimai mokiniams.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu