Anza

Per kiek laiko surūdys jūsų varžtai?

Per kiek laiko surūdys jūsų varžtai?

Kiekviena investicija turėtų būti atliekama tik gerai pasvėrus teigiamus ir neigiamus aspektus. Tačiau dažnas statytojas pirmiausia iškelia mažiausios kainos aspektą. Bet toks poelgis po kelių metų gali labai skaudžiai apie save priminti. Nuo fasadų nukritęs dekoratyvinis tinkas, atsilupusi šilumos izoliacija ar išsiklaipiusios terasos grindų dangos – visa tai sprendimų, siekiant taupyti bet kuria kaina, pasekmė.

Taigi, į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis bet kokį statybos produktą? Pirmiausia, tai ne kaina, bet kainos, kokybės ir firmos ženklo žinomumo santykis.

1. Nesirinkite visiškai nežinomų firmų produktų, nesvarbu, kaip gražiai jie beatrodytų. Jei renkatės mažiau žinomos firmos produkciją, prieš pirkdami paieškokite informacijos apie produktą, kurį ruošiatės įsigyti. Bent kiek žinomesnis ženklas reiškia tai, kad firmai rūpi jos veikla, nesivaikoma vienadienių sprendimų, tad ir produktų kokybė greičiausiai bus geresnė.

2. Produkto kokybė yra labai svarbus aspektas. Greičiausiai bet koks medvaržtis nepradės rūdyti per metus, jei jį įsuksite į vidinę sieną. Tačiau, jei aplinkos sąlygos bus bent kiek ypatingesnės, prastesni produktai netruks priminti apie save. Įsigyjant prekę, stenkitės sužinoti ar ji yra serfikuota. Sertifikacija nebūtinai turi būti atlikta Lietuvoje, tačiau sertifikacijos nebuvimas reiškia tik vieną – jūs perkate katę maiše. Nenorite turėti tokių varžtų kaip nuotraukoje? Tuomet prieš pirkdami statybines medžiagas, pasižiūrėkite, koks ar kokio storio apsauginiu sluoksniu padengtas perkamas produktas.

Metaliniai produktai dažniausiai būna pagaminti iš nerūdijančio plieno arba cinkuojami. Cinko sluoksnis skirtas apsaugoti plienines detales nuo aplinkos poveikio. Aplinkos poveikį galima nusakyti remiantis LST EN ISO 12944 – 2 standartu:

Koroziškumo kategorijaStorio sumažėjimas (µm) po pirmųjų išlaikymo metųBūdingos aplinkos pavyzdžiai
Neanglinis plienasCinkasLaukePatalpoje
C1 labai žema≤1,3≤0,1 Šildomi pastatai, kuriose švari atmosfera
C2 žema>1,3 iki 25>0,1 iki 0,7Žemos taršos lygio atmosferos. Dažniausiai kaimo regionaiNešildomi pastatai, kuriuose vyksta kondensacija, pvz., sandėliai, sporto salės
C3 vidutinė>25 iki 50>0,7 iki 2,1Miesto ir pramoninė atmosferos, vidutinė tarša sieros dioksidu. Mažo druskingumo kranto sritysGamybinės patalpos, kuriuose didelis drėgnis ir nedaug teršalų ore, pvz.maisto pramonės įmonės, skalbyklos, alaus daryklos, pieninės
C4 aukšta>50 iki 80>2,1 iki 4,2Pramoninė ir vidutinio druskingumo pakrantės sritysChemijos pramonės įmonės, plaukiojimo baseinai, pakrančių laivai, ir prieplaukos

Vidaus patalpoms skirtų produktų padengimas cinku dažnai gali siekti vos 5µm. Jei tokį produktą naudosite konstrukcijoms lauke, cinko apsauginis sluoksnis, priklausomai nuo aplinkos koroziškumo, visiškai išnykti gali per 2-7 metus. O jei plieninį elementą, padengtą 5µm cinko sluoksniu, naudosime pastatui prie jūros, pirmieji korozijos požymiai gali atsirasti jau po vienerių metų. Korozijos atsiradimą taip pat pagreitina didelė santykinė drėgmė, kondensacija, teršalai ant paviršių. Taigi, įsigijus patį pigiausią ar tiesiog nepritaikytą naudojimo paskirčiai produktą, iškyla rizika, kad jau po poros metų gali atsirasti nemažai vietų, kurias teks tvarkyti.

3. Net ir įsigyjus aukščiausios kokybės produktą, jį reikia teisingai įrengti. Neretai statybose pasitaiko, kad medvaržčius, kaisčius, kitas detales bando „įstatyti” į projektinę padėtį naudojant įvairiausius statybinius įrankius. Dažna tokios improvizacijos pasekmė – nutrintas apsauginis sluoksnis ir iškart prasidedanti korozija.

Kiti temos straipsniai

SOUDAL su ženklu CE

SOUDAL su ženklu CE

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Apie baldų tvirtinimo elementus

Apie baldų tvirtinimo elementus

Protingi namai Anza Pro. Dažymo įrankiai Tikkurila. Dažai ir kitos dangos Protingas grindų pasirinkimas ilgam! Išskirtinės kokybės vinilinės grindys Stoun:

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu