Ekoklima

Tarptautinėje darbotvarkėje – energijos taupymas pastatuose

Tarptautinėje darbotvarkėje – energijos taupymas pastatuose

Ženevoje 77-ąjį kartą surengta Jungtinių Tautų Būsto ir žemės valdymo komiteto sesija buvo skirta darnių išmaniųjų miestų vystymui. „Neatsitiktinai šios sesijos metu itin daug dėmesio skirta pastatų energinio efektyvumo didinimui. Juk pastatai sunaudoja daugiau kaip 40 proc. visos energijos“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Viceministrės žodžiais, galimybės taupyti energiją modernizuojant pastatus – didžiulės. Antai ES šalyse net 75 proc. pastatų energiniu požiūriu yra neefektyvūs. Ir ši problema aktuali visai tarptautinei bendruomenei.

„Džiaugiausi galėdama sesijos dalyvius supažindinti su sėkminga mūsų šalies patirtimi renovuojant senus daugiabučius ir įgyvendinant jų energinio efektyvumo didinimo programą“, – pažymėjo Daiva Matonienė. Modernizavimo nauda Lietuvoje – akivaizdi. Atnaujintas daugiabutis sutaupo vidutiniškai apie 50-60 proc. energijos. Nuo 2013-ųjų iki š.m. pabaigos pagal naująjį renovacijos modelį šalyje bus modernizuota daugiau kaip 1500 senų daugiabučių. Renovacijos apsukos, kaip planuojama, kasmet vis didės.

Didinant pastatų energinį efektyvumą, viceministrės žodžiais, labai svarbus bendradarbiavimas su kitomis šalimis, dalijimasis patirtimi. Tuo Lietuva jau įsitikino, pradėjusi kompleksinę daugiabučių renovaciją ir sulaukusi Vokietijos paramos. „Aplinkos ministerija toliau sieks plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą atnaujinant ne tik daugiabučius, bet ir viešuosius pastatus. Mums labai svarbu perimti jau sukauptą kitų šalių patirtį“, – sako viceministrė.

Komunikacijos skyrius

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu