Search
Close this search box.
Franke

Statybos inspekcija: daugiabutis Polocko g. 25, Vilniuje, statomas ne pagal projektą

Daugiabutis Polocko 25

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pranešimą dėl galimai ne pagal projekto sprendinius atliekamų statybos darbų Polocko g. 25, Vilniuje, atliko patikrinimą ir nustatė, kad statyba vykdoma pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad statytojas KŪB „Diamona Baltic Development Polocko“ stato neypatingosios gyvenamosios paskirties (trijų ir daugiau butų – daugiabutį) pastatą (Pastatas) turėdamas 2020-05-04 išduotą statybą leidžiantį dokumentą, bet pažeisdamas esminius projekto sprendinius. Patikrinimo metu fiksuota, kad įrengtos ir apšiltintos pastato laikančiosios konstrukcijos: pamatai, išorinės atitvaros, visų aukštų gelžbetoninės monolitinės perdangos, sutapdinto stogo konstrukcijos, sumontuoti langai. Nustatyti pažeisti esminiai Projekto sprendiniai: 

1. Dėl pertvarkytų statinio laikančiųjų konstrukcijų pakito Pastato vieta sklype.

2. Pakeisti statinio išorės matmenys pakeičiant laikančiųjų konstrukcijų (sienų) išdėstymą.

3. Pažeisti specialieji reikalavimai: absoliutinė altitudė ir aukštų skaičius. Vietoj Projekte numatytų 3 aukštų su mansarda pastatytas 5 aukštų Pastatas.

4. Pakeista stogo konfigūracija – vietoj Projekte numatyto laužytos formos šlaitinio stogo, įrengtas dviejų lygių sutapdintas stogas. 

Pažymėtina, kad statytojas paaiškinime dėl atliekamų darbų Statybos inspekcijai pateikė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyriaus Kultūros paveldo poskyriaus 2021-06-02 raštą, kuriame nurodoma, kad savivaldybė neturi prieštaravimų dėl stogo formos pakeitimų.

Dėl nustatytų pažeidimų statytojui surašytas savavališkos statybos aktas, privalomasis nurodymas nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų ir privalomasis nurodymas pašalinti savavališkos statybos padarinius iki 2023-06-20. 

Už pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė pagal Statybos įstatymo 56 straipsnio 3 dalį – už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą, kai pastatytas požeminis statinys ar statinio požeminė dalis (tarp jų – rūsys), statytojams skiriama bauda nuo 2 000 iki 9 000 eurų, kai pastatytas antžeminis statinys ar statinio antžeminė dalis (tarp jų – cokolinis aukštas), skiriama bauda statytojams nuo 3 000 iki 15 000 eurų. Už tokius pačius veiksmus, padarytus juridinio asmens,  už pažeidimus, kai pastatytas požeminis statinys ar statinio požeminė dalis (tarp jų – rūsys), skiriama bauda nuo 4 500 iki 17 000 eurų, kai pastatytas antžeminis statinys ar statinio antžeminė dalis (tarp jų – cokolinis aukštas), skiriama bauda statytojams nuo 6 000 iki 10 000 eurų.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Ruukki Lietuva

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu

www.statybajums.lt