q Statybininkų šventė – su optimistinėmis nuotaikomis
Ekoklima

Statybininkų šventė – su optimistinėmis nuotaikomis

Statybininkų šventė – su optimistinėmis nuotaikomis

Šiandien Visuomenės harmonizavimo parke (Prienų r.) vyks Statybininkų dienai skirta šventė. Ją rengia Aplinkos ministerija ir Lietuvos statybininkų asociacija. Statybininkų diena mūsų šalyje minima nuo 2000-ųjų metų.

Šventės dalyvius pasveikins aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Labiausiai pasižymėjusiems statybininkams jis įteiks padėkos raštus. Kaip išvykdamas į šventę sakė ministras, tai yra simboliška padėka visai Lietuvos statybininkų brolijai. Ji savo profesinę šventę pažymi jau giedresne nuotaika.

Dėl ekonominio nuosmukio nusilpęs šalies statybų sektorius atsigauna. Tai patvirtina ir su statyba susijusių sričių ekspertų išvados, ir oficialūs statistiniai rodikliai. Pavyzdžiui, pernai, palyginti su 2010 metais, statybos įmonių darbų mastai išaugo 18 proc. Statistika taip pat rodo, kad jeigu dar 2010-ieji statybos įmonėms buvo nuostolingi, tai pernai jos jau gavo pelno. Pirmąjį šių metų pusmetį statybos darbų šalyje atlikta už 2,5 mlrd. litų – 5,9 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu 2011 m. laikotarpiu.

Šiai ūkio šakai atsigauti labai padeda viešasis sektorius ir ES lėšos. Prognozuojama, kad šiemet valstybiniai užsakymai sudarys apie 80 proc. visų statybos darbų. Kaip sako ministras Gediminas Kazlauskas, tai yra geriausias atsakymas tiems kritikams, kurie priekaištauja, kad valstybė nesirūpina statybininkais, nesuteikia jiems darbo.

Siekdama, kad padėtis gerėtų, Aplinkos ministerija glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos statybininkų asociacija, kitomis asocijuotomis struktūromis. Ir bendros pastangos duoda vaisių.

Daugiau informacijos:

www.am.lt

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu