Tikkuurila

Orinis šildymas

orinis šildymas

Energijos kaštai pastatų šildymui kasmet sistemingai auga. Natūralu, tai veda prie ekonomiškumą didinančių medžiagų ir naujųjų technologijų naudojimo. Apšiltiname sienas, pastoges ir grindis, t.t. Iš vienos pusės – gauname mažesnes šildymo sąskaitas, o iš kitos, deja, kuriame sau izoliuotą „šiltnamį“. Ar turime galimybę to išvengti? Ir kokios, šiuo atveju, orinio šildymo galimybės? Įvertinkite savo poreikius, galimybes bei lūkesčius ir išsirinkite tinkamiausią variantą.

Funkcionalumas

Pirmiausia, ši komfortiška mikroklimato palaikymo sistema apima penkias funkcijas – šildymas, vėdinimas, oro filtravimas, drėkinimas ir kondicionavimas. Sistema turi galimybę veikti visus metus į patalpas tiekdama atitinkamai apdorotą orą, pritaikytą pagal sezoną, taip sukurdama maksimalų vartotojo komfortą.

Pagrindiniai orinio šildymo privalumai:

FunkcijosVandeninis šildymasOrinis šildymas
ŠildymasTAIPTAIP
VentiliavimasNETAIP
Kondicionavimas vasarąNETAIP
DrėkinimasNETAIP
FiltravimasNETAIP
Sausinimas vasarąNETAIP

Sistemą sudaro oro cirkuliacinis įrenginys su pasirinktu šilumokaičiu ( jo pasirinkimas priklauso nuo turimo energijos šaltinio), oro filtras, drėkintuvas, kondicionavimo komplektas,  programuojamas termostatas ir ortakių sistema, kuria oras paduodamas ir pašalinamas iš patalpų.

Įrenginiai gali būti šių tipų – dujiniai kondensaciniai arba šilumos siurblio pagrindu (oras/oras arba vanduo/oras). Esant tokiam pasirinkimui, galima parinkti optimaliausią įrenginį tiek eksploatacijos, tiek instaliacijos kaštų verte.

Sistemos įrenginys montuojamas tam tinkamoje patalpoje (pvz. katilinėje), nutiesiamos tiekiamo ir ištraukiamo oro ortakių trasos. Dažniausiai jos slepiamos konstruktyve, kad patalpose matytųsi tik oro padavimo ir ištraukimo grotelės, šios puikiai pritaikomos ir prie interjero. Oras paduodamas ties langais iš grindų arba lubų. Priešingose patalpų pusese –  ištraukiamas.

Orinio šildymo sistema yra neinertiška ir recirkuliacinė, todėl nustatyti parametrai pasiekiami per įmanomai trumpiausią laiką, kitaip nei vandeninėse sistemose. Tai leidžia sutaupyti, atitinkamai parenkant keturis paros rėžimus.

Kondicionavimas

Šis procesas užtikrina malonios vėsos palaikymą ir perteklinės drėgmės pašalinimą patalpose. Norint džiaugtis tokia prabanga, pakanka pridėti atitinkamą kondicionavimo modulį prie jau esamos sistemos arba, jei pasirinktas įrenginys veikiantis šilumos siurblio principu, kondicionavimas jame jau įdiegtas.

Vėdinimas

Sandariame pastate sistema užtikrina oro kokybę. Ji leidžia iš išorės paimti gryną ir šviežią orą, reikalingą gaivaus oro palaikymui patalpoje. Iš lauko imamamas oras išvalomas, jei reikia, pašildomas ir sudrėkinamas arba atvėsinamas.

Filtravimas

Oriniame šildyme, visas per įrenginį praeinantis oras valomas filtrais. Taip kvėpuojama iki 100 % švaresniu oru, be kenksmingų medžiagų, kvapų, dulkių ar bakterijų.

Drėkinimas

Visiems žinoma, kad sausas oras labai neigiamai veikia žmogaus sveikatą, kenkia kvėpavimo takams, odai ir kt. Naudojantis orinio šildymo sistema, problema sprendžiama automatine oro drėgmės kontrole.

Funkcionalumas

Be abejo, naudojantis tradiciniu šildymu taip pat galima bandyti gerinti gyvenimo komfortą: įrengti orlaides, priverstinę ventiliaciją, oro drėkintuvus, rekuperatorius, kondicionierius bei kita. Ir vis dėlto, taip sunkiai pasieksite maksimalaus efektyvumo ir komforto derinio, nes kiekvienas įrenginį reikia sumontuoti atskirai.

Orinio šildymo sistema garantuoja idelias komforto sąlygas ištisus metus. Žiemą – šildo ir drėkina, vasarą – vėsina ir sausina, ištisas 365 dienas per metus veikia filtravimas bei vėdinimas.

Orinio šildymo sistema puikiai funkcionuoja įvairiausios paskirties pastatuose, kur reikalingas efektyvus  šildymas, vėdinimas, filtravimas, kondicionavimas ir drėkinimas, šiuolaikiški ir ekonomiškai naudingi sprendimai. Sistema gali būti instaliuota kiekvienoje statybų stadijoje ar jau užbaigtame pastate. Taip pat galimas sistemos tobulinimas instaliuojant papildomas funkcijas be jokių statybinių darbų.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu