Ekoklima

Siūloma nustatyti reikalavimus automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimui ir statybai

Siūloma nustatyti reikalavimus automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimui ir statybai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti trijų teisės aktų pakeitimų paketą, kuris reguliuoja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių projektavimą ir statybą. Atsižvelgus į tai, kad šiuose sandėliuose nedirba žmonės, visus procesus atlieka kompiuterizuoti įrenginiai, liftai ir robotai, siūloma nustatyti žemesnius, tačiau ne mažiau efektyvius projektavimo ir statybos reikalavimus, įgyvendinančius esminius statinių reikalavimus.

Šių pokyčių prireikė įvertinus naujausias sparčiai besikeičiančios, tobulėjančios prekių, gaminių logistikos ir sandėliavimo srities tendencijas. Pasaulinei projektavimo ir statybos rinkai siūlant naujus šiuolaikiškus sandėliavimo statinių sprendimus verslui, siekiančiam optimalumo, stabilumo, energijos taupymo ir sklandžios sistemos integracijos, atsiranda poreikis projektuoti ir statyti efektyvesnius automatizuotus sandėlius, kuriuose visas funkcijas atlieka mechanizmai.

Kadangi žmonės juose nuolat nesilanko ir nedirba, išskyrus asmenis, atliekančius statinio naudojimo priežiūros ir remonto, įrangos techninio aptarnavimo ir remonto darbus, siūloma keisti Nekilnojamojo turto kadastro nuostatus, Statybos techninį reglamentą STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ ir Žemės naudojimo būdų turinio aprašą, papildant juos reikalavimais, susijusiais su nauju kitos paskirties inžineriniu statiniu – automatizuotų sandėliavimo sistemų statiniu. 

Statybos techninis reglamentas STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ būtų papildomas nauja automatizuotų sandėliavimo sistemų statinio sąvoka, koreguojamas ypatingųjų statinių kategorijai priskiriamų statinių sąrašas, jis papildomas automatizuotų sandėliavimo sistemų statinių požymiais ir techniniais parametrais, pagal kuriuos tokie statiniai būtų priskiriami ypatingiesiems.

Kadangi nuostatais ir reglamentu nustatoma nauja inžinerinio statinio paskirtis, keičiamas ir Žemės naudojimo būdų turinio aprašas, įrašant nuostatą, kad pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijų žemės sklypai būtų skirti ir automatizuotų sandėliavimo sistemų statiniams statyti.

Siekiama, kad visoms statinių projektavimo ir statybos procese dalyvaujančioms šalims šie reikalavimai būtų vienodai suprantami  ir aiškūs. Įteisinus juos, projektuojantiems ir statantiems asmenims atsiras galimybė projektuoti ir statyti efektyvesnius, optimalesnius, veiklos stabilumą užtikrinančius, energiją taupančius, saugius, inžineriniams statiniams priskiriamus automatizuotus sandėlius.

Su trijų teisės aktų – Vyriausybės nutarimo, aplinkos ministro bei aplinkos ir žemės ūkio ministrų įsakymų pakeitimais galite susipažinti čia

Pastabas ir pasiūlymus galite teikti iki liepos 15 d Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) arba elektroniniu paštu info@am.lt

Išmanieji sandėliai, valdomi skaitmeninėmis priemonėmis, dar šiais metais turėtų iškilti Klaipėdos LEZ. Tai naujovė Lietuvoje, užsienyje aktyvi jų plėtra stebima jau nebe pirmą dešimtmetį. Tokie sandėliai veikia net 5 kartus efektyviau. Pradžią sandėlių robotizacijos srityje padarė JAV kompanija „Amazon“, valdanti didžiausią pasaulyje internetinę parduotuvę.  

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu