Anza

Butas mieste ar namas užmiestyje – ką pasirinkti?

Butas mieste ar namas už miesto

Daugelis žmonių tam tikru gyvenimo laikotarpiu sprendžia, kurioje vietoje jiems bus jauku ir gera gyventi – šurmuliuojančiame mieste ar ramiame užmiestyje. Ką pasirinkti, priklauso nuo individualių poreikių, vertybių, patinkančio gyvenimo būdo. Tiek gyvenimas mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų ir trūkumų. Taigi, panagrinėkime, kokie jie?

Buto mieste privalumai

Miesto gyvenimas yra aktyvus, dinamiškas, kur viskas pasiekiama ranka, todėl jis traukia įvairaus amžiaus žmones. Vieni didžiausių privalumų mieste – geras susisiekimas, tvarkingos gatvės, paslaugų ir pramogų įvairovė, renginių gausa, mokyklų ir universitetų pasirinkimas. Daugeliui bene aktualiausias dalykas – karjeros galimybės, dėl kurių dažnai jauni žmonės migruoja iš mažesnio Lietuvos miestelio į sostinę ar kitą didesnį miestą.

„Eurostat“ 2021 m. statistikos duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų gyvena butuose. Butą mieste įprastai renkasi jaunos poros, šeimos, studentai, kurie didmiestyje mato daugiau patogumų ir galimybių. Butas yra patrauklus būsto tipas, kuris reikalauja kur kas mažiau priežiūros ir išlaidų. Nors buto kaina priklauso nuo vietos, kambarių skaičiaus, interjero, vaizdo pro langus ir kitų jo vertei įtaką darančių aspektų, šis būsto tipas Lietuvoje dažnu atveju vis dar yra pigesnis pasirinkimas nei nuosavas namas.

Gyvenimas užmiestyje žavi vis daugiau žmonių

Lietuviai, norėdami gyventi arčiau gamtos, pradėjo labiau vertinti toliau nuo miestų esančius rajonus bei užmiesčius, Nors gyvenimas užmiestyje domina ir jaunus žmones, tačiau sprendimą gyventi už miesto labiau linkę priimti vidutinio amžiaus ar vyresni žmonės. Pandemija taip pat turėjo įtakos būsto tipo pasirinkimui ir migravimui iš miesto į mažesnį miestelį, užmiestį ar net kaimo vietovę.

Patogus gyvenimas užmiestyje tapo įmanomas ir karjeros siekiantiems didžiuosiuose miestuose. Atsiradusios nuotolinio ar hibridinio darbo galimybės mums leidžia dirbti iš praktiškai bet kokios vietos. Klausiate, kodėl gyvenimas užmiestyje yra patrauklus? Daugelį žmonių čia traukia gamta, švaresnis oras, bendruomeniškumas, rami aplinka be automobilių spūsčių ir žmonių minios.

 „Luminor“ banko užsakyta gyventojų apklausa 2022 m. parodė, kad net 52 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad geriausia vieta praleisti senatvę – privatus namas. Gyvenimas name, užmiestyje turi daug privalumų – didesnė erdvė, nuosavas didelis kiemas, didesnis privatumas, gamta. Svarbiausia, kad gyvenamoji vieta būtų su visais patogumais. Jeigu ir patys ieškote tokio tipo būsto, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, ar jums patinkančioje vietovėje yra pakankamai geras susisiekimas, vandens tiekimas, buitinių nuotekų valymo įrenginiai, geras interneto ryšys, patogus šildymo sprendimas ir kiti jums svarbūs patogumai.Rinkdamiesi būsto tipą ir vietą, svarbiausia – nesižvalgykite į kitus, nes kas tinka vieniems, nebūtinai tiks ir jums. Atsižvelkite į savo vertybes, prioritetus, gyvenimo būdą, darbo pobūdį ir pasirinkite gyventi ten, kur manote, kad jausitės geriausiai kasdien.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu