Anza

Šiltnamis – statinys ar ne?

Šiltnamis – statinys ar ne?

Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima statyti šiuos statinius, kokiais atvejais šiltnamis laikytinas statiniu ar kada šiltnamio statybai reikia statybą leidžiančio dokumento (SLD).

Statybos inspekcija primena, kad šiltnamis yra statinys jei jį perkeliant į kitą vietą reikia jį išardyti į atskiras sudedamąsias dalis (medines, metalines konstrukcijas ir pan.), o ardymo metu toks daiktas praranda savo, kaip pagalbinio ūkio paskirties pastato, paskirtį (ir vertę) ir yra laikomas nekilnojamuoju daiktu. Statinio (šiltnamio) statybai keliami šie reikalavimai:

1) Iki 80 kv. m ploto ir iki 5 m aukščio šiltnamis priskiriamas I grupės nesudėtingiesiems statiniams, kurių projektas ir SLD privalomi tik išskirtiniais atvejais – statant kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje, kultūros paveldo vietovėje, kurorte, Kuršių nerijoje, Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijoje bei magistralinio dujotiekio vietovės klasių teritorijoje, esančioje 200 m atstumu abipus magistralinio dujotiekio vamzdyno ašies. Kitais atvejais I grupės nesudėtingojo statinio SLD neprivalomas, o statinio projektas rengiamas statytojo pageidavimu.

Didesnių matmenų šiltnamiai, įvertinus konstrukcijų sudėtingumą, priskirtini neypatingiesiems arba ypatingiesiems statiniams, kuriuos norint statyti visais atvejais privalomas projektas ir SLD.

2) Statant šiltnamį arčiau kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet ne arčiau kaip 1 m, kai pastato bet kurios konstrukcijos, esančios 1–3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba, didesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos, arba statant pastatą arčiau kaip 1 m atstumu nuo sklypo ribos privalomas rašytinis kaimyno sutikimas.

Sodo sklypo kaimyno rašytinis sutikimas privalomas norint šiltnamį statyti mažesniu kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu