Anza

Hidroizoliacija: kaip ją atlikti kokybiškai?

Hidroizoliacija: kaip ją atlikti kokybiškai?

„Kiilto“ siūlomi hidroizoliacijos sprendimai – ir lauko, ir vidaus patalpoms.

Įrengiant saunas, vonios kambarius, lauko balkonus, terasas ar kitas patalpas, kuriuose būna drėgna, labai svarbu užtikrinti, kad konstrukcijos nebūtų laidžios vandeniui. Neužtenka grindis ar sienas iškloti keraminėmis plytelėmis. Plytelių klijai ir siūlėms užpildyti naudojamas cementinis mišinys turi porų, todėl sudaro puikias sąlygas drėgmei ir vandeniui prasiskverbti. Norint išvengti drėgmės sukeliamų padarinių – pelėsių ir bakterijų atsiradimo, vandens pratekėjimo į žemiau esančias patalpas – prieš klijuojant plyteles, paviršių visuomet būtina nutepti hidroizoliaciniu sluoksniu.

Tam patogiausia naudoti tepamą hidroizoliacinę mastiką. Ji gali būti pagaminta bitumo, cemento ar sintetinio kaučiuko pagrindu. Vidaus patalpose sveikatai kenksmingų bituminių mastikų naudoti negalima. Dėl to šiame straipsnyje išsamiau apžvelgsime sintetinio kaučiuko pagrindu pagamintas hidroizoliacines mastikas.

Reikalavimai hidroizoliacijai

Naujos medžiagos statybininkams padeda išspręsti problemas, susijusias su drėgnų patalpų, tokių kaip saunos, prausyklos, vonios kambariai ir pan., įrengimu bei apdaila. Techniniai reikalavimai, apibūdinantys pagrindinius hidroizoliacijos principus:

  • jeigu drėgnose patalpose sienos ir grindų danga nefunkcionuoja kaip hidroizoliacija, šia reikia įrengti atskirai;
  • ant sienų hidroizoliacija turi būti ne mažiau kaip 1,5 metro;
  • ant grindų hidroizoliacija turi būti tepama taip, kad padengtų visas grindis, paliekant ne mažesnes kaip 10 centimetrų užlaidas ant sienų;
  • grindų trapas su hidroizoliacija turi būti sujungiamas taip, kad vanduo į trapą nutekėtų nuo hidroizoliacijos sluoksnio ir grindų apdailos sluoksnio. Hidroizoliacijos ir tarpo sujungimo vieta turi būti tokia sandari, kad vanduo nepatektų į konstrukcijas net ir tais atvejais, kai jo lygis pakyla aukščiau sujungimo vietos.

Vietos, kurias reikia atidžiai padengti hidroizoliacija

Prekybos centruose šiandien galima įsigyti skirtingų hidroizoliacinių medžiagų. Siekiant kokybiško rezultato, nepakanka tik kruopščiai dirbti – darbus atliekantis asmuo turi gerai žinoti naudojamos hidroizoliacinės mastikos ypatybes, darbų atlikimo technologiją ir mokėti hidroizoliacija tinkamai padengti tam tikras vietas. Vietų, kurias padengti hidroizoliacija reikia itin atidžiai, yra ne viena. Pateikiame keliančiąsias daugiausia rūpesčių.

Grindų šildymo sistema – ji visuomet turi būti montuojama po hidroizoliacijos sluoksniu. Šis saugo kabelius nuo vandens ir elektros smūgio, jeigu pažeidžiama kabelio izoliacija. Dėl hidroizoliacijos sluoksnio grindų šildymas tampa efektyvesnis, nes šildymo metu nereikia džiovinti šlapio betono sluoksnio. Grindų šildymo kabeliai turi būti klojami taip, kad juos iš visų pusių gaubtų išlyginamasis skiedinys. Kuo giliau bus kabeliai, tuo tolygiau šils grindys. Išlyginamojo sluoksnio virš kabelių storis gali būti apie 3 centimetrai.

Nuolydžiams daryti ir šildymo kabeliams kloti tinka „Kiilto“ išliginamieji grindų skiediniai „Kestonit Termo“. Jie yra elastiniai, turi sutvirtinamąjį mikropluoštą, todėl neleidžia skiediniui skilinėti. Suformavus nuolydį, trapas ir grindys turi būti viename aukštyje. Tai svarbu norint hidroizoliacija kokybiškai padengti trapo sujungimo vietą. Tam, kad pagrindo gruntas ir hidroizoliacinė mastika galėtų tinkamai išdžiūti ir neprarastų savo ypatybių, grindų šildymą reikia išjungti likus dviem dienoms iki hidroizoliacijos tepimo darbų pradžios. Šį vėl galima įjungti praėjus savaitei po plytelių klojimo. Iš pradžių reikia nustatyti žemesnę šildymo temperatūrą, paskui ją galima palaipsniui didinti, kol bus pasiekta pageidaujama.

Hidroizoliacinės mastikos prilipimas prie pagrindo

Dažnai problemų kelia blogas hidroizoliacinės mastikos sukibimas su pagrindu. Hidroizoliacijos sluoksnis prie pagrindo labai tvirtai neprikimba ir kartais atitrūksta net ir nuo mažiausio konstrukcijos judėjimo. Blogas sukibimas dažniausiai įvyksta dėl dviejų priežasčių: trupantis arba silpnas pagrindas ir netinkamos gruntavimo priemonės. Kiekvienas hidroizoliacijos gamintojas yra sukūręs montavimo instrukciją, kurioje pateikiami ir gruntuoti tinkantys gaminiai. Montuotojai privalėtų naudoti tik tos pačios įmonės pagamintas gruntavimo priemones ir hidroizoliacinę mastiką. Naudojant „Kiilto“ hidroizoliacinę sistemą, pasirenkamas sukibimą gerinantis, greitai džiūstantis hidroizoliacijos gruntas „Fibergum Primer“.

Darbų eiga

„Fibergum“ – vandeniui nepralaidi, elastinga hidroizoliacinė mastika SBR gumos pagrindu su sintetiniu sutvirtinančiu pluoštu. Ši hidroizoliacinė mastika yra vieno komponento, užtepama teptuku ar voleliu. Laikantis darbų tvarkos, išvengiama hidroizoliacijos sluoksnio pažeidimo, kaip kad gali atsitikti klijuojant plyteles ar užpildant siūles. Pjaunant plyteles ant grindų byra jų atliekos, kurios gali pažeisti elastingą hidroizoliacijos sluoksnį. Pirmiausia visuomet reikėtų apdoroti sienas – nutepti hidroizoliacija ir išklijuoti plytelėmis. Išklijuoti nereikia tik apatinės sieninių plytelių eilės, ši montuojama paskutinė, kai jau būna išklijuotos grindų plytelės. Po to reikia hidroizoliacijos sluoksniu padengti grindis, jas išklijuoti plytelėmis ir užpildyti siūles.

Sutvirtinimo juostų montavimas

Vidiniuose ir išoriniuose kampuose, siūlėse ir skirtingų medžiagų susidūrimo vietose reikia naudoti sutvirtinimo juostas „Kiilto“. Kitaip tariant, sutvirtinimo juostos turi būti montuojamos visur, kur sujungiamos skirtingos medžiagos ir kur gali atsirasti deformacija. Naudojant kai kurias hidroizoliacijos „Kiilto“ sudėtyje yra specialus mikropluoštas, dėl to sutvirtinimo medžiaga viso paviršiaus kloti nereikia, užtenka tik kampuose sumontuoti sutvirtinimo juostas.

Sutvirtinimo medžiagos turi būti tinkamai padengiamos mastika, kad susidarytų tolygus, homogeninis sluoksnis. Sutvirtinamoji juosta turi būti įspaudžiama į ką tik išteptą hidroizoliacinės mastikos sluoksnį taip, kad neliktų oro burbuliukų ir  medžiaga nesusiraukšlėtų. Jei bus raukšlių ar oro burbuliukų, hidroizoliacijos sluoksnis neužtikrins nelaidumo vandeniui. Ant raukšlėtų ir nelygių medžiagos vietų nepavyks kokybiškai priklijuoti ir keraminių plytelių. Labai retai paviršiai būna tokie lygūs, kad pavyksta visiškai išvengti raukšlių, jeigu paviršius lieka raukšlėtas, peiliu reikia padaryti išpjovą, medžiagos kraštus uždėti vieną ant kito ir sutepti mastika.

Lauko balkonai, terasos

„Kiilto“ hidroizoliacinė mastika „Keramix“ susideda iš dviejų komponentų, jos pagrindas – cementas. Tinka naudoti išorės sąlygomis, pavyzdžiui, terasoms, balkonams ir laiptams – „Keramix“ išsaugo elastingumo ir atsparumo vandeniui ypatybes net esant neigiamai temperatūrai (sertifikuota esant -30°c temperatūrai). Naudojimo ir įrengimo sąlygos yra identiškos, kaip ir vidaus hidroizoliacijos. Tik reikia atkreipti dėmesį, kad lauko darbams netinkama naudoti paprasta stiklo audinio ar gumuota juosta. Kampams ir sienų sandūroms naudojama speciali savaime prilimpanti butilinė juosta. Esant neigiamai temperatūrai paprastos juostos praranda elastingumą ir tiesiog lūžta. Tai dažniausiai pasitaikanti lauko hidroizoliacijos įrengimo klaida.

Sertifikuoti sprendimai

Hidroizoliaciją svarbu tinkamai įrengti visoje drėgnoje patalpoje. Ji turi tapti dalimi visumos, kurią sudaro gruntas, drėgmei nelaidūs glaistai, išlyginamieji mišiniai, plytelių klijai, siūlių užpildymo glaistai, išlyginamieji mišiniai, plytelių klijai, siūlių užpildymo glaistai, taip pat valymo bei priežiūros priemonės. Sistemą turi sudaryti vieno gamintojo medžiagos, nes tik tada bus užtikrintas tarpusavio suderinamumus ir kokybė. Be gamintojo atliktų bandymų, dar verta pasidomėti, ar siūloma hidroizoliacijos sistema sertifikuota nepriklausomo medžiagų tyrimo centro. Taip suteikiama garantija, kad naudojant sertifikuotus gaminius bus užtikrintas vandens nelaidumas ir sistemos patvarumas. Be to, sertifikatas užtikrins ir tarpų bei hidroizoliacinės mastikos sujungimų, kitų konstrukcinių detalių nelaidumą vandeniui.

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis nurodytais kontaktais ar tiesiog užsukti į vidaus apdailos medžiagų parduotuvę“Idea&Design”. Čia rasite pilną „Kiilto“ produktų asortimentą:  hidroizoliacijos sistemas, parketo klijus ir lakus, grindų ir tapetų klijus, išlyginamuosius grindų mišinius, plytelių klijus, sienų glaistus. Konsultaciją konkrečiam atvejui suteiks tikri specialistai profesionalai.

Parduotuvėje taip pat rasite įvairios paskirties dažų, galėsite rinktis iš daugybės tapetų, audinių baldams bei užuolaidoms.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu