Tikkuurila

Šiaulių architektai pateikė nuomonę dėl naujų medelių

Šiaulių architektai pateikė nuomonę dėl naujų medelių

Prieš kurį laiką Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Šiaulių skyrių prašydamas suteikti informacijos apie želdynų projektavimui keliamus reikalavimus. Miesto vadovas susirūpino rekonstruojamoje  Prisikėlimo aikštėje pasodintų jaunų medelių augimo sąlygomis. Meras teiravosi, ar Aušros alėjoje medžiai pasodinti ne per arti važiuojamosios dalies, nes dėl to jie gali būti mechaniškai pažeisti valant sniegą, nukentėti dėl važiuojamojoje dalyje barstomos druskos, vėliau komplikuotas gali būti ir jų genėjimas. Ekspertų nuomone, keisti želdinių sprendinius nėra prasmės.

Sausio pabaigoje buvo surengtas LAS Šiaulių skyriaus valdybos posėdis, kuriame dalyvavę valdybos nariai architektai apsvarstė Šiaulių mero rašte pateiktą informaciją. Savivaldybę pasiekusiame LAS Šiaulių skyriaus valdybos pirmininkės Rūtos Stuopelienės rašte teigiama, kad Prisikėlimo aikštės ir Aušros alėjos projektų projektiniams pasiūlymams LAS Šiaulių

skyriaus architektai pritarė dar svarstymų stadijoje. Šiaulių architektai dėl naujų miesto želdinių konsultavosi ir su Aplinkos ministerijos ekspertu, kraštovaizdžio architektu (dendrologu) Karoliu Grušu. Rašte cituojamas ekspertas teigia:

Projektuojant želdinius, visuomet remiamasi tai reglamentuojančiais įstatymais ir taisyklėmis. Šiuo konkrečiu atveju buvo labai svarbūs ne tik atstumai nuo gatvės, tačiau ir želdinių atstumai nuo požeminių tinklų bei pastatų. Traukti želdinių nuo gatvės remiantis šiais reikalavimais nėra galimybės. Alternatyva galėtų būti nebent visiškai atsisakyti gatvės želdinimo. Želdinių išdėstymas buvo projektuojamas bendradarbiaujant su kraštovaizdžio architektu kuris įtrauktas į Aplinkos ministerijos rekomenduojamų specialistų sąrašą (atliekant želdinių ekologinės ar estetinės svarbos įvertinimą). Techninio projekto pakeitimai dėl aukščiau išvardintų priežasčių nėra tikslingi, nes apčiuopiamos naudos medžių gerbūviui nebūtų.

Anot Karolio Grušo, kraštovaizdžio architekto, saugant medžius nuo natrio chlorido druskų, kuriomis žiemą barstomos slidžios gatvės, galima būtų naudoti kalcio chloridą arba magnio chloridą. Šios druskos esą yra mažiau kenksmingos želdiniams.

Rašte taip pat akcentuojama, kad atnaujinant Šiaulių miesto centro viešąsias erdves, pasirinktos miesto sąlygoms labiau atsparios medžių rūšys. Tačiau ir joms reikalinga nuolatinė priežiūra – laistymas ir tręšimas.

Pridedami susiję dokumentai:

Šiaulių mero raštas Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyriui

LAS Šiaulių skyriaus raštas

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu