Anza

Hi- tek, arba paprastumo ir minimalizmo stilius

Hi- tek, arba paprastumo ir minimalizmo stilius

Minimalizmo stilius atsirado Europoje 60- ų metų antroje pusėje kaip priešingybė prabangos ir rafinuotumo stiliui, kuris buvo paplitęs vidutinio sluoksnio ir turtingų žmonių namuose.

Kurdami ištaigingus interjerus, kurie jau nieko nebestebino, pokario metais žmonės aktyviai ir plačiai stengėsi kompensuoti per karą išgyventą vargą ir nepriteklių, paprastumą ir baimę. Todėl daug didesnį įspūdį galėjo sukelti paprastos formos ir laisva erdvė – minimalizmas. Mūsų dienomis, kai toks aktyvus gyvenimo būdas ir ritmas, minimalizmas naudojamas norint sukurti ramią ir švelnią atmosferą, kurioje šeimos nariai galėtų pailsėti nuo streso. Šis stilius prisotintas Japoniškos dzenbudizmo estetikos. Visa tai savyje jungia kilnumo ir paprastumo elementus. Tokiam stiliui tinka visai baltas, netgi truputį sterilus kambarys, kuriame nėra nieko nereikalingo, kas galėtų išardyti idealią tvarką. Tokia patalpa gali būti pritaikyta meditacijai, bet jokiu būdu ne futbolo rungtynių stebėjimui, alaus gėrimui ir nesveiko maisto vartojimui. Todėl pasirinkdami minimalizmo stilių, stenkitės išvengti kraštutinumų- geriausia rinktis vidurį!

Klasikinis minimalizmo stilius dera su medžiu ir jo natūraliomis spalvomis. Baltame fone gražiai atrodys skirtingų kontrastingų atspalvių žaismas, pavyzdžiui: baltos, pilkos, juodos ir kartais netgi rudos. Akcentams tiks raudoni ir sidabriniai atspalviai. Baldų formos paprastos ir netgi geometriškai tikslios – trikampis ir kvadratas! Kartu su baldais gerai atrodys ir kitos geometrinės formos- apvalūs staliukai, taburetės. Charakteringos vienspalvės sienos, lubos ir grindys, tačiau tai nebūtinai turi būti taisyklė, kurios negalima pažeisti. Kurdami ramią, tačiau kartu gyvenimo džiaugsmo pripildytą patalpą, drąsiai galime pasirinkti paprastas formas ir ryškius spalvinius derinius bei akcentus. Jeigu pasirenkate baltą spalvą- lengvai galėsite keisti patalpos vizualų vaizdą, naudodami vienus ar kitus akcentus. Pavyzdžiui, jeigu sofa vienspalvė, tai dekoratyvines pagalvėles galite aptraukti skirtingų spalvų ryškia medžiaga. Akcentus galima sukurti ir naudojant kitus aksesuarus – šviežių gėlių kompozicijas, spalvotas knygas baltose lentynose, spalvotus indus ant stiklinio stalo paviršiaus ir t.t. Variacijų yra be galo daug.

Minimalizmas sugrįžta prie tradiciškai ekologiškai švarių medžiagų –stiklo, medienos, betono, metalo. Apdailai naudojamų medžiagų sąraše dominuoja jau paminėtos medžiagos: mediena, betonas, plytos ir tinkas.

Šis stilius reikalauja erdvės ir laisvės! Stiklinėse lentynose negali būti be galo daug daiktų, prikrauta knygų. Jos turi būti pustuštės, nes priešingu atveju tai jau nebebus minimalizmas! Minimalizmo stilių labai sunku išlaikyti, nes jam trukdo „ apaugimas” daiktais. Sienų neturėtų uždengti baldai, nes jie turi būti gana žemi. Užuolaidos ir žaliuzės turi būti beveik nepastebimos, kitų aksesuarų skaičius irgi labai ribotas.

Šis stilius yra idealus fonas demonstruojant genealius meno darbus, tokiu atveju reikia labai subtiliai juos pateikti.

Hi – tek kaip pagrindines minimalizmo stiliaus medžiagas laiko stiklą ir metalą. Lygiagrečiai su šiuo stiliumi derinami ir naudojami moderniųjų technologijų pasiekimai – plačiaekraniai televizoriai ir t.t. Tokiu būdu pasirenkant Hi-tek, arba minimalizmo, stilių galima sujungti ir meditaciją, ir futbolo rungtynių stebėjimą. Toks stilius tinka ir planuojant atviras patalpas, kai virtuvė sujungta kartu su valgomuoju ir gyvenamąja patalpa.

Jung

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu