q Savivaldybė sieks perimti apleistą kino teatro „Baltija“ pastatą
Ekoklima

Savivaldybė sieks perimti apleistą kino teatro „Baltija“ pastatą

kino teatro „Baltija“ pastatas

Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda beprecedentį procesą – sieks, kad būtų nutraukta valstybinės žemės nuomos sutartis prieš terminą, už žemės sklype esantį pastatą atlyginant teisės aktų nustatyta tvarka. Tokiu būdu siekiama išspręsti įsisenėjusią problemą dėl Klaipėdos senamiestyje, nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje, esančio apleisto pastato, kuris daug metų gadina miesto vaizdą ir kelia grėsmę aplinkai bei gyventojams.

„Pradedame istorinį procesą, nes veiksmas dėl pastato, kuris 1999 m. buvo įsigytas iš Valstybės turto fondo, trunka jau beveik dvidešimt metų. Kalbu apie UAB „Fisanta“ ir jai išnuomotą sklypą, kuriame yra buvusio „Baltijos“ kino teatro pastatas. Nuo šio sklypo Žvejų g. 3 nuomos pradžios 2004 metais nei pastatas, nei žemės sklypas nėra naudojami pagal tiesioginę jų paskirtį, nėra atliekama sklype esančio pastato priežiūra. Yra daug įtarimų, kad šio pastato būklė kelia grėsmę aplinkai ir gyventojams. Pasikeitus įstatyminei bazei, Klaipėdos miesto savivaldybė imasi teisinių veiksmų ir procedūrų, suvokdama, kad tai yra ilgas teisinis kelias, tačiau jį pradėti eiti reikia dabar”, – įsitikinęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Anot jo, Šiauliuose registruota bendrovė ne kartą buvo raginama susitvarkyti savo turtą – apleistą pastatą, jai buvo taikytos didžiausios mokestinės priemonės, tačiau tai nedavė jokio efekto. “Todėl sieksime, kad žemės nuomos sutartis su UAB “Fisanta” nuomotojo reikalavimu būtų nutraukta prieš terminą, o už sklype esantį pastatą būtų atlyginta teisės aktuose nustatyta tvarka. Deja, kito kelio nėra. Kad ir koks tas kelias nelengvas, bet, manau, prasmingas. Tokią galimybę atvėrė pasikeitusi teisinė bazė ir mūsų prievolė yra ja pasinaudoti. Nepriklausomai nuo to, kiek laiko truks procesas, ši situacija turi būti išspręsta, net jei tenka ją spręsti tokiu drastišku būdu”, – sako meras V. Grubliauskas.

Klaipėdos miesto savivaldybės rašte, adresuotame Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Klaipėdos miesto ir Neringos skyriui, atkreiptas dėmesys, kad žemės sklypas Žvejų g. 3 buvo išnuomotas komercinės paskirties objekto eksploatacijai, tačiau per 18 metų nenaudojus jo pagal tiesioginį naudojimo būdą galimai buvo pažeistos valstybinės žemės nuomos sutarties sąlygos – tai ir yra pagrindas pradėti sutarties nutraukimo procedūrą.

Tai – pirmas toks atvejis Klaipėdos miesto savivaldybėje, kuomet siekiama nutraukti valstybinės žemės nuomos sutartį, nuomininkui nesilaikant sutarties sąlygų.

Be kita ko, žemės sklypą Žvejų g. 3 šiais metais numatyta įtraukti į nenaudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų sąrašą. Šis sąrašas sudaromas vadovaujantis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 23 d. spendimu Nr. T2-288 „Dėl nenaudojamos kitos paskirties žemės Klaipėdos mieste nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Nenaudojamos kitos paskirties žemės Klaipėdos mieste nustatymo tvarkos aprašu nuo (toliau – Aprašas). Aprašo 4 punkte numatyti kriterijai, pagal kuriuos į kasmet Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu tvirtinamą Nenaudojamos kitos paskirties žemės Klaipėdos mieste sąrašą  yra įrašoma fiziniams ir juridiniams asmenims nuosavybės teise priklausanti ar nuomojama valstybinė žemė ir kuri atitinka bent vieną iš nurodytų kriterijų.

Žemės sklypas Žvejų g. 3 atitinka požymius, nurodytus Aprašo 4.1 punkte, t. y. žemės sklype yra neprižiūrimas ir netvarkomas pastatas – buvęs kino teatras, pastatas ties Žvejų g. nėra aptvertas ir apsaugotas nuo galimo pastato konstrukcijų byrėjimo ir kelia pavojų praeivių saugumui. Patvirtinus sąrašą, jame esančių nenaudojamų ir netvarkomų žemės sklypų nuomininkams ir naudotojams einamaisiais metais bus taikomas 4 proc. žemės nuomos mokesčio tarifas už išnuomotą ne aukciono būdu arba naudojamą valstybinę žemę, tai yra, komercinės paskirties žemės sklypų nuomininkams žemės nuomos mokestis padidės 10 kartų. Tai reiškia, kad  žemės sklypo Žvejų g. 3 metinis žemės nuomos  mokestis nuo 440 Eur dar šiemet padidėtų iki 4400 Eur metams. Tikimasi, kad numatyta finansinė sankcija paskatins apleistų statinių savininkus ar naudotojus greičiau priimti racionalius sprendimus kaip toliau elgtis su savo turtu. Beje, statybos leidimas Žvejų g. 3 yra išduotas ir galioja, tačiau jokių požymių, kad pastate planuojami kokie nors statybos darbai nematyti.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu