Franke

Kolonos ir piliastrai interjere

Kolonos ir piliastrai interjere

Kolonos ir piliastrai – tai  klasikinės prabangos elementai. Jos tiek interjere, tiek eksterjere primena mums didingą laikmetį alsuojantį prabangą ir solidumu. Tokia ornamentika įpareigoja išlaikyti klasikinį stilių visame interjere. Plačiau apie kolonas ir piliastrus pasakoja Classic Line Decor specialistai.

Klasikiniai kanonai

Įprastai kolonų kapiteliai būna trijų tipų, kurie iki mūsų dienų vadinami pagal senovės graikų ir romėnų klasikinius kanonus:

  • dorėniškieji – paprasti, be įmantrių ornamentų;
  • jonėniniai – su užriestomis voliutomis („ausytėmis“) šonuose;
  • korintiškieji – patys puošniausi, dekoruoti lapeliais, gėlėmis ir kitais ornamentais.

Su kolonomis glaudžiai susiję ir piliastrai – tai sienų dekorui naudojamos puošybos detalės, suteikiančios interjerui rafinuoto aristokratiškumo. Klasikinių piliastrų kapiteliai, kaip ir kolonų, būna dorėniškieji, jonėniniai ir korintiškieji.

Pokylių salių prabanga

Kolonos ir piliastrai gan retai sutinkami privačiose patalpose, dažniausiai šiais aksesuarais puošiamos pokylių salės, restoranai, kavinės bei kitos reprezentacinės patalpos. Classic Line Decor kolonas ir piliastrus galima išvysti pokylių salėje „Sigmutės kiemelis“, klasikinio stiliaus kazino Kaune.

Vis dėlto, jei privatus būstas yra klasikinio stiliaus architektūros, tokios detalės papildo interjerą, atskleidžia jau praėjusių laikmečių dvasią. Kolonos ir piliastrai namuose naudojami prie pagrindinio įėjimo durų, jais galima įrėminti įėjimą į svetainę, taip pat dekoruoti praeinamas erdves – koridorių, holą

Ne tik puošmena

Kolonos ir piliastrai atkeliavo iš senovės Graikijos, Romos architektūrinio stiliaus, tad juos panaudojus interjere patalpa tampa didingos istorijos atspindžiu. Antikos architektūroje kolonos atlikdavo ne tik dekoro funkciją – jų pagrindinė paskirtis buvo paremti pertvarų siją ar lubas. Dėl to ir šiais laikais erdvėse naudojant šias klasikinio stiliaus detales jos turi siekti lubas, „paremti“ jas. „Classic Line Decor“ kolonos neatlieka laikančiosios konstrukcijos funkcijos, tačiau „paslepia“ metalinę ar gelžbetoninę pastatą laikančiosios konstrukcijos siją.

Šios detalės – ryškios klasikinio stiliaus atstovės, todėl kuriant interjerą su kolonomis ir piliastrais, klasikiniai turėtų būti ir šviestuvai, prie bendro stiliaus derinami baldai. Taip pat svarbu paminėti, kad šioms detalėms reikalinga didelė erdvė, gan aukštos lubos, kur būtų vietos atskleisti kolonų ir piliastrų grožį, o ne jais užgriozdinti erdvę.

Daugiau informacijos: www.classiclinedecor.com

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu