Tikkuurila

Ryškaus nekilnojamojo turto kainų kritimo nebus

Ryškaus nekilnojamojo turto kainų kritimo nebus

Lietuvos nekilnojamojo turto rinka stoja į stabilumo vėžes ir artimiausioje ateityje nebus nei didesnio kainų augimo, nei mažėjimo.

Tokias prognozes pateikia UAB „Ober-Haus” ekspertai. Anot jų, šių metų liepą kainų augimo tempai Lietuvos didžiuosiuose miestuose pastebimai sulėtėjo – kainų kreivė arba visai nesikeitė, arba kilo ne daugiau 5 proc. Nedidele išimtimi tapo Kauno ir Klaipėdos naujos statybos butų miegamuosiuose rajonuose rinka. Klaipėdoje tokių butų kainos nuo liepos iki rugsėjo ūgtelėjo iki 10 proc., Kaune – iki 8 proc.

„Tenka konstatuoti, kad šiemetinis kainų kilimas Lietuvoje jau per pirmąjį pusmetį viršijo visas išankstines prognozes. Būsto kainos pasiekė naujas rekordines aukštumas, todėl nemažai daliai gyventojų būstas tapo tiesiog nebeįperkamas, o potencialiems pirkėjas tampa vis sunkiau pasiryžti investuoti į būstą”, – rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Teigiama, kad būsto kainų kilimas pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje sulėtėjo, o kai kuriuose miestuose ir visai sustojo dėl išaugusių būsto paskolų palūkanų bei atsargesnio bankų požiūrio į potencialius būsto pirkėjus, žmonių baimės, kad infliacijos augimas gali būti spartesnis nei jų pajamų augimas. Nekilnojamojo turto bendrovės atstovai taip pat pastebi, kad žymiai sumažėjo spekuliacinių sandorių – būstai perpardavimui esą įsigyjami tik tuo atveju, jei siūlomi pirkti už gerokai mažesnę nei rinkos kainą. Taip pat esą mažėja užsieniečių, ieškančių Lietuvos rinkoje greito pelno, skaičius.

Tvirtinama, kad būsto pirkėjų gretas retina ir daugelio žiniasklaidos priemonių formuojama nuomonė, kad neva šiuo metu esamas kainų lygis ilgai neišsilaikys ir ateityje galima tikėtis ženklaus kainų mažėjimo.

„Taip pat dalis pirkėjų apimti laukimo nuotaikos, tikėdamiesi, kad ateityje kils statybų kokybė, rasis didesnės būsto pasirinkimo galimybės ir statytojai bus kur kas dėmesingesni klientams. Gan aukštas senos statybos butų rinkos aktyvumas rodo, kad nemaža dalis gyventojų vis dar nepasitiki naujos statybos būsto kokybe”, – rašoma pranešime.

Bendrovė prognozuoja, kad netolimoje ateityje kainų svyravimai neturėtų būti didesni nei 5-10 proc. lyginant su dabartiniu kainų lygiu. Laukti ženklaus kainų sumažėjimo artimiausiu metu esą nėra pagrindo – Lietuvos rinka nėra persotinta būstų, didžioji dalis tiek esamų, tiek buvusių sandorių nėra spekuliaciniai.

Net ir stipriai kritęs pirkėjų aktyvumas, negalėtų sukelti pardavėjų panikos, dėl kurios kainos stipriai ir greitai kristų žemyn. Toliau auganti statybų savikaina lemia vis mažėjantį statybų bendrovių pelną. Atsižvelgiant į tai, labai tikėtina, kad ateityje naujos statybos augimo tempai sulėtės, tačiau būsto pasiūlos perteklius rinkai neturėtų grėsti, konstatuoja nekilnojamojo turto ekspertai.

TAIP PAT SKAITYKITE

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu