Ekoklima

Pertvarkant šalies vandens ūkį – EBPO pagalba

Pertvarkant šalies vandens ūkį – EBPO pagalba

Lietuvoje pradedamą įgyvendinti vandens ūkio pertvarkai skirtą projektą stambinant vandentvarkos įmonių veiklą vykdys Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija.

Projektas „Lietuvos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sektoriaus reforma konsoliduojant vandentvarkos paslaugas“ finansuojamas ES struktūrinių reformų rėmimo programos lėšomis. Ir jo eigą, ir aktualiausius šalies vandentvarkos klausimus Aplinkos ministerijos, EBPO ir Europos Komisijos Reformų rėmimo generalinio direktorato atstovai ketvirtadienį aptarė su savivaldybių ir vandentvarkos įmonių atstovais.

„Efektyvi vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sektoriaus veikla yra labai svarbi naujajai Vyriausybei. Tai nurodyta jos programoje ir dabar rengiamame šios programos įgyvendinimo priemonių plane. Vandentvarkos įmonių stambinimas – būdas šiam tikslui pasiekti“, – sako aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius.

Vandentvarkos sektoriaus pertvarka siekiama, kad jis prisitaikytų veikti pasikeitus aplinkybėms – labai sumažėjus ES paramai geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrai ar jos nebelikus. Pokyčiai turėtų užtikrinti, kad gyventojams būtų teikiamos kokybiškos ir prieinamos paslaugos už įperkamą kainą, kad įmonės galėtų išsilaikyti iš savo veiklos pajamų ir nebūtų priklausomos nuo subsidijų.

EBPO vykdomam projektui bus pasirinkti du bandomieji regionai. Į kvietimą jais tapti atsiliepė šešių regionų savivaldybės.

Išanalizavę bandomųjų regionų vandens ūkio padėtį, EBPO ekspertai pateiks konkrečias rekomendacijas, kaip stambinti vandentvarkos įmonių veiklą, didinti jų veiklos efektyvumą, gerinti paslaugų kokybę ir plėtrą. Bus parengtas išsamus veiksmų planas, skirtas sustiprinti vandentvarkos sektoriaus paslaugų tvarumą bandomuosiuose regionuose ir visoje šalyje, pirmenybę teikiant teisiniams ir finansiniams aspektams.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu