Tikkuurila

Parengtas Geriamojo vandens ruošimo cheminių medžiagų ir filtravimo priemonių reikalavimų aprašo projektas

Geriamasis vanduo

Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerija ir kitų institucijų specialistais, parengė Geriamojo vandens ruošimo cheminių medžiagų ir filtravimo priemonių reikalavimų aprašo projektą. 

Aprašo projektas nustato minimalius Lietuvos rinkai tiekiamų ir naudojamų geriamojo vandens ruošimui cheminių medžiagų bei filtravimo priemonių saugos, grynumo ir kokybės reikalavimus, kad būtų išvengta rizikos gyventojų sveikatai. 

Siūloma, kad geriamajam vandeniui ruošti būtų naudojamos tik šio aprašo priede nurodytos geriamojo vandens ruošimo cheminės medžiagos ir filtravimo priemonės, kurios atitinka Europos standartizacijos organizacijos priimtuose standartuose, nacionalinės standartizacijos institucijos perimtuose kaip nacionaliniai, nustatytus grynumo ir kokybės reikalavimus. 

Taip pat siūloma nustatyti, kad naudojamų geriamojo vandens ruošimui cheminių medžiagų ir filtravimo priemonių grynumą vertina ir jų kokybę užtikrina geriamojo vandens tiekėjai, remdamiesi geriamojo vandens ruošimo cheminių medžiagų ir filtravimo priemonių tiekėjų pateiktais dokumentais arba pačių atliktais patikrinimais (tyrimais).

Geriamojo vandens ruošimo cheminių medžiagų ir filtravimo priemonių reikalavimų aprašo projektas parengtas įgyvendinant Geriamojo vandens įstatymą, perkeliant į jį Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl žmonėms vartoti skirto vandens kokybės nuostatas. 

Pastabas ir pasiūlymus Geriamojo vandens ruošimo cheminių medžiagų ir filtravimo priemonių reikalavimų aprašo projektui galima teikti iki sausio 26 d. Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).

Aprašo projektą, suderinus su susijusiomis atsakingomis valstybės institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, patvirtins aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrai bendru įsakymu. 

Įsigaliojus Geriamojo vandens ruošimo cheminių medžiagų ir filtravimo priemonių reikalavimų aprašui, bus užtikrinta, kad geriamojo vandens tiekėjai naudos veiksmingas, saugias chemines medžiagas ir filtravimo priemones, o vartotojai išvengs neigiamo poveikio sveikatai dėl geriamojo vandens užterštumo.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu