Franke

Vaiko kambarys priešmokyklinio amžiaus vaikui

Vaiko kambario įrengimas

Įrengiant kambarį priešmokyklinio amžiaus vaikui, visų pirma reikia pagalvoti apie saugumą. Jeigu jūsų vaikas dar nevaikšto, tai būtų geriausia patiems atsiklaupti ant kelių ir skersai bei išilgai perropoti per visą kambarį. Tokiu būdu galėtumėte įvertinti, ar vaikui kambaryje saugu. Vaikui pavojingi yra ir aštrūs baldų kampai, ir užraktai, ir durų plyšiai, ir nefiksuojami stalčiai, ir per ilgos užuolaidos, kuriose galima susipainioti. Jeigu gyvename nuosavame name ir vaiko kambarys antrame aukšte, iš anksto turėtumėte apgalvoti, kaip atitversite priėjimą prie laiptų.

Jeigu esate aktyvaus penkiamečio tėvai, įvertinkite kambarį ir iš tokio aspekto. Ar mestas kamuolys nepataikys į šviestuvą? Ar interjero elementai yra pakankamai saugūs ir patikimi? Ar pataikius kamuoliu jie nesuduš į smulkias šukes?

Jeigu namuose yra špižinių radiatorių, reikėtų pasitelkti fantaziją ir sukurti tvorelę ar kitą kokį užtvarą ar sietelį, kuris pasaugotų vaiką nuo noro sukinėti oro nuleidimo kranus.

Įrengiant vaikų kambarį, reikia stengtis kuo daugiau naudoti natūralias, ekologiškai švarias medžiagas. Vienintelė išimtis galėtų būti grindų danga- ji turi būti maksimaliai saugi ir minkšta, kad krisdamas vaikas neužsigautų. Tačiau vaikai dažnai būna alergiški dulkių erkėms. Tada negalima naudoti kiliminių dangų. Tokiu atveju galima galvoti ir apie kitas saugias grindų dangas: medines grindis arba grindų laminatą.

Kaip įrengiant visus namus, taip ir įrengiant vaikų kambarį, reikia turėti omenyje vaiko charakterį ir jo poreikius. Aišku, nereikia perlenkti lazdos, nes vaikų norai gali keistis kelis kartus per dieną ( pvz., vieną dieną maža mergaitė gali įsigeisti tapetų su princese, o kitą dieną – su raganėlėmis).

Dažnai pastebimi labai margi vaikų kambariai, kuriuose margumo efektą sustiprina ne tik sienų spalva, bet ir žaislų daugybė. Taigi vaikų kambaryje galima naudoti ryškias ir spalvingas dekoracijas, tačiau tai daryti reikia su saiku. Pavyzdžiui, naudojant dvi spalvas, kiekvieną sieną nudažyti savo tonu . Naudojant skirtingus tonus galima sukurti įspūdį, kad kiekviena siena nudažyta savo spalva, tačiau visur dominuoja spalvų darna ir harmonija.

Antras svarbus aspektas, kurio negalima pamiršti įrengiant vaikų kambarį, yra funkcionalumas. Apie tai reikia galvoti ir truputėlį į priekį, ne tiktai galvojant apie dabartinį vaiko amžių. Jeigu klijuojame tapetus su lokiukais, kiškiukais ar kačiukais, reikia pagalvoti, ar jie tiks ir mokyklinio amžiaus vaikui. Galvojant apie ateitį ir pasirenkant pagrindinius elementus (pavyzdžiui, grindų dangą, tapetus ir kt.), geriau rinktis kiek galima neutralesnius. Atitinkamam amžiui reikalingą aplinką galima sukurti naudojant atitinkamus dizaino ir interjero elementus, pavyzdžiui, lempas, užuolaidas ir pan.

Kiekviename amžiuje vaikui labai svarbi saviraiška, todėl vaikų kambaryje bent jau vieną sieną reikėtų skirti tam. Tai gali būti ypatingi tapetai, ant kurių galima piešti, arba speciali siena, ant kurios galima būtų pritvirtinti savo piešinius ir kūrybinius darbelius.

Vaikų kambaryje labai patogu naudoti transformuojamus ir kelias funkcijas atliekančius baldus. Pavyzdžiui, žaislų dėžę, kuri tuo pačiu metu gali būti ir kėdė.

Jeigu vaikų kambaryje gyvena du vaikai, būtina kiekvienam sukurti savo kampelį, kurį vaikas galėtų sutvarkyti pagal savo skonį bei poreikius, neatsižvelgdamas į sesers ar brolio norus.

Dviejų aukštų lova gali atrodyti idealus sprendimas tėvams, jeigu yra nedaug vietos ir norima sutaupyti erdvę, bet čia reikėtų pagalvoti ir apie psichologinius aspektus. Kaip jausis vaikas, ypač jaunesnis, jeigu jam visą laiką reikia miegoti pirmame aukšte, o antras visada virš jo. Galbūt vis tik geresnis sprendimas – lovas statyti viename lygyje, prie sienos.

Jung

Kiti temos straipsniai

Kilimas svetainėje

Kilimas svetainėje. Kaip išsirinkti?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Valgomojo įrengimas

Kaip moderniai įsirengti valgomąjį?

Išskirtinių užuolaidų salonas Kiekvienas suras svajonių baldus Reljefinės juostelės sienų dekorui Tavo buitinė technika Protingi namai Viskas voniai Puiki scena

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu