Ekoklima

Naujas „BOD Group“ pastatas: itin inovatyvus ir išskirtinai taupus

Bod pastato atidarymas

Nuo Naujųjų metų Vilniuje duris atveria vienas pirmųjų Lietuvoje A++ energetinės klasės gamybinės paskirties pastatų su biurais. Tai bus vienas inovatyviausių ir energetiškai taupiausių pastatų Vilniuje.

Aukštųjų technologijų įmonių grupė „Global BOD Group“ prieš pat Kalėdas gavo leidimus eksploatuoti naują biurų nuomos ir mokslo paskirties pastatą Vilniuje, Mokslininkų gatvėje.  Eksploatuojant šį pastatą, kone visa reikalinga energija bus gaunama iš atsinaujinančių energijos išteklių. Pasak aukštųjų technologijų įmonių grupės valdybos pirmininko Vidmanto Janulevičiaus, tai – naujas žingsnis biurų ir mokslo tyrimų pastatų rinkoje.

Bod pastatas

„Šis pastatas nėra prijungtas prie miesto centrinio šildymo sistemos: pasitelkiant geoterminį šildymą ir saulės jėgaines, jis gali būti tiek šildomas, tiek vėsinamas visiškai savarankiškai. Pastatui reikalingas tik elektros įvadas, kad būtų galima atlikti gamybines funkcijas“, – teigia V. Janulevičius. 

Ant pastato stogo ir fasado yra integruota daugiau nei 850 kW galios saulės modulių. Pastato šildymo sistema vasaros metu veikia kaip vėsinimo kontūras ir vėsina pastatą. Pastato šildymas ir vėsinimas užtikrinamas 720 kW galios šilumos siurbliais – įrengti keturi šilumos siurbliai, kiekvienas po 180 kW. 

Taip pat suplanuota įrengti 3,3 MWh talpos elektros energijos kaupiklių sistemą – ji užtikrins pastato savarankiškumą nuo bet kokių elektros energijos kainų svyravimų ir esant poreikiui galės iki vieno mėnesio užtikrinti autonominį pastato veikimą be išorinio elektros energijos tiekimo.

BOD naujas pastatas

Žiemos sezonu pastatas galės būti šildomas net nutrūkus elektros energijos tiekimui daugiau kaip savaitę, vasarą pilnas pastato autonomiškumas gali būti užtikrintas gerokai ilgiau. Pastato rūsyje bus įrengta šiuolaikinė slėptuvė su visa jai reikalinga įranga ir sistemomis. 

„Šis mūsų pastatas yra maksimaliai nepriklausomas – gali užsitikrinti visą reikalingą energiją – tiek šildymui ar vėsinimui, tiek ir gamybiniams procesams – pats. Be to, jis atitinka aukščiausius ekologinius standartus ir yra nulinės CO2  emisijos“, – sako V. Janulevičius. Taigi šio mokslo tyrimų ir biurų paskirties pastato eksploataciniai kaštai bus itin maži, nes visa reikalinga energija bus gaunama iš atsinaujinančių energijos išteklių. 

V. Janulevičiaus teigimu, vasaros metu savarankiškai gali būti užtikrinamas visas pastatui reikalingas elektros energijos poreikis, įskaitant ir energiją, reikalingą gamybiniams procesams, iš pastate įrengtų saulės modulių. Žiemos metu pastatas tokiu būdu taip pat kurį laiką gali veikti savarankiškai. 

Naujojo „Global BOD Group“ mokslo ir biurų paskirties pastato atidarymas numatytas po naujų metų. Šiame pastate numatytos skirtingų paskirčių – mokslo, gamybos, biurų, medicininės ir sandėliavimo – patalpos. Pastate įsikurs tokios tyrimus atliekančios įmonės, kaip „Caszyme“, „Nomads“ ir „LT Biotech“. Įmonė „SoliTek“ pastate vystys energijos kaupimo įrenginių ir saulės modulių vystymo ir gamybos veiklą. 

Savo inovatyvių tyrimų laboratoriją taip pat turės UAB „Medicina Practica“. Pastate taip pat planuojama ortopedinių renginių gamyba ir prekyba. Planuojamos ne tik medicinos, bet ir kitokių mokslinių tyrimų laboratorijos bei šalia esantys biurai jose dirbantiems darbuotojams, kur įsikurs EssentOptic Europe ir keletas mažesnių įmonių. 

BOD naujas pastatas

Yra gerų naujienų ir viso Santariškių rajono gyventojams: planuojama, kad pastate veiks odontologijos bei šeimos klinikos, masažo ir grožio salonai. Prie inovatyvių įmonių įsikūrimo naujos kartos pastate jungiasi ir „iLunch“, atidarysiantis pirmąjį naujo koncepto restoraną. 

Ant pastato stogo bus įrengta terasa, skirta pastate patalpas besinuomojančių įmonių darbuotojų poreikiams.

„Global BOD Group“ atstovų teigimu, nuomininkų poreikiams dar gali būti pasiūlyta iki 500 kvadratinių metrų komercinių patalpų pirmame pastato aukšte, ir iki 1000 kvadratinių metrų patalpų, skirtų gamybai arba laboratorijoms, šalia šių patalpų yra galimybė turėti biurus aptarnaujantiems darbuotojams. Tai pat dar yra likę laisvo ploto atskirų ofisų nuomai.  

Pranešimą spaudai parengė „BOD Group“.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu