Anza

Modernizuojamų namų statytojai vis dar pamiršta vieną prievolę

Modernizuojamų namų statytojai vis dar pamiršta vieną prievolę

Modernizuojamų daugiabučių namų statybos dalyviams šiais metais už įvairius pažeidimus surašyta pora dešimčių administracinio teisės pažeidimo protokolų. Aštuoni iš jų – statytojams, nepateikusiems informacijos apie statybos pradžią ir jos dalyvius. Gegužę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai šį pažeidimą nurodė trijuose iš penkių protokolų. Statytojams gresia baudos nuo 289 iki 868 eurų.

Praeitais metais statybos valstybinės priežiūros pareigūnų ne tik modernizuojamų namų statybvietėse nustatyti pažeidimai dėl minėtos prievolės nevykdymo sudarė trečdalį visų pažeidimų. Nors leidime statyti, rekonstruoti ar atnaujinti (modernizuoti) statinį primenama apie Statybos įstatymo nustatytą statytojo pareigą, matyt, lauktą dokumentą gavę statytojai jo neperskaito iki galo.

Informaciją apie statybos pradžią, rangovo pasamdymą, taip pat pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą statytojas (užsakovas) privalo per 3 darbo dienas nuo jų pasamdymo ar paskyrimo paskelbti informacinėje sistemoje „Infostatyba“ arba pranešti VTPSI adresuotu raštu. Kokie duomenys reikalingi, nurodyta statybos techniniame reglamente „Statybą leidžiantys dokumentai“ (http://www.vtpsi.lt/node/1050). Informaciją apie pagrindinių statybos sričių vadovų – statinio projekto vykdymo priežiūros vadovo, statinio statybos vadovo, statinio statybos techninės priežiūros vadovo – pasamdymą ar paskyrimą privalu pateikti ir jiems pasikeitus statybos metu. Pažeidimu laikomas ne tik informacijos nepateikimas, bet ir pavėluotas jos pateikimas. Tai nėra betikslis reikalavimas – duomenys apie pradedamą statybą ir jos vadovus VTPSI reikalingi statybos valstybinei priežiūrai planuoti ir vykdyti.

Praeitą mėnesį statybos inspektoriams apsilankius pusšimtyje modernizuojamų daugiabučių statybviečių ir nustačius pažeidimų, administracinė atsakomybė, be minėtų trijų už privalomos informacijos nepateikimą, taikyta dar dviem statybos dalyviams už kitus pažeidimus. Vilniuje, Viršuliškių g. 77, atnaujinamo namo statybos rangovui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už projekto sprendinių ir darbų technologijos nesilaikymą. Atliekant fasadų apšiltinimo darbus nebuvo užtikrinta šiltinimo medžiagos apsauga nuo drėgmės, nesilaikyta jos sluoksnių tvirtinimo technologijos. Lentvaryje, Pakalnės gatvėje, modernizuojamo daugiabučio statybos techniniam prižiūrėtojui O. R., nepakankamai kontroliavusiam statybos darbus ir laiku neorganizavusiam būtinų projekto pakeitimų, taip pat surašytas protokolas.

Statybos užbaigimo komisijai pripažinus, kad pastato atnaujinimo (modernizavimo) projekto sprendiniai įgyvendinti tinkamai, gegužę statytojams išduoti 43 statybos užbaigimo aktai, iš viso per penkis šių metų mėnesius – 195. Daugiausiai šiais metais baigtų atnaujinti daugiabučių –Kauno (37), Vilniaus (36) ir Šiaulių (32) apskrityse.

Komunikacijos skyrius

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu