Tikkuurila

Lietuvos energetikų dieną – diskusija apie galimybes startuoliams

Lietuvos energetikų dieną – diskusija apie galimybes startuoliams

Energetikos ministerija kviečia dalyvauti nuotoliniame energetikų dienos renginyje diskusijoje „Galimybės energetikos startuoliams Lietuvoje“, kuris vyks balandžio 16 d. 10 val.

„Energetikos dabartis ir ateitis yra žalia ir atsinaujinanti – išmanūs tinklai, gaminantys vartotojai, inovatyvios saulės elementų technologijos, vėjo parkai sausumoje ir jūroje, vandenilio technologijos ir daugelis kitų sprendimų. Visa tai puiki terpė kurtis startuoliams ir įgyvendinti savo inovatyvias energetikos idėjas“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Renginio dalyviams VšĮ Technologijų ir meno centro Energetikos pre-akceleravimo programos projekto vadovas Kęstutis Morkūnas pristatys energetikos startuolių ugdymo programą. „Startup Lithuania“ vadovė Roberta Rudokienė supažindins su Lietuvos startuolių ekosistema, o Rizikos kapitalo fondo „Contrarian Ventures“ steigėjas ir vykdantysis partneris Rokas Pečiulaitis papasakos apie Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondą.

Energetikos ministerija siekia paskatinti energetikos srities startuolius kurti ir vystyti savo veiklą, tad praėjusių metų pabaigoje pradėjo veikti nemokama energetikos startuolių ugdymo programa, skirta ugdyti inovacijas saulės energetikos, biomasės, geoterminės energijos panaudojimo, vandenilio, baterijų, suskystintų gamtinių dujų, kibernetinio saugumo, e-mobilumo ir kitose srityse kuriančius startuolius, kurie įgavę žinių greičiau ir lengviau išvystytų verslą.

Jau kitais metais planuojama kurti dar vieną programą, skirtą savo verslą jau įkūrusių startuolių žinių gilinimui. Taip pat numatoma taikyti valstybės paramos priemones, skirtas inovatyvių pilotinių projektų finansavimui, startuolių veiklos skatinimui.

Šiuo metu Lietuvoje yra virš 20 čia sukurtų energetikos srityje veikiančių startuolių. 2020 m. bendras startuolių skaičius šalyje pasiekė 1030, o darbuotojų skaičius juose — 9,7 tūkst.

TAIP PAT SKAITYKITE

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu