Tikkuurila

Kretingoje Vytauto gatvės rekonstrukcijos darbai bus baigti dar iki vasaros pabaigos

Vytauto gatvės rekonstrukcija Kretingoje

Šiemet Kretingoje tęsiami pernai vasarą prasidėję Vytauto gatvės rekonstrukcijos darbai atkarpoje nuo Melioratorių gatvės iki magistralinio kelio Šiauliai–Palanga. Pagrindiniai darbai čia turėtų baigtis dar iki vasaros pabaigos. Darbams šiame kelio ruože, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta beveik 566 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Likusią dalį finansuoja Kretingos rajono savivaldybė.

„Tai strategiškai Kretingai svarbi gatvė, kuria vyksta intensyvus tranzitinis eismas, važiuoja viešasis transportas, greta yra gyvenamieji namai, įsikūrę nemažai įmonių. Po rekonstrukcijos čia bus paklota nauja gatvės danga, nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, tad eismo sąlygos čia bus gerokai patogesnės ir saugesnės“,  – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

1995 metais nutiesta Vytauto gatvė yra šiaurės rytiniame Kretingos miesto pakraštyje, dalis jos eina ties miesto riba. Prie šios gatvės yra gyvenamųjų namų, veikia gamybos, paslaugų, prekybos ir verslo įmonės, įsikūręs Kretingos autobusų parkas. Šia gatve per parą vidutiniškai važiuoja apie 4500 transporto priemonių.

Šios gatvės asfalto danga susidėvėjusi, daug įtrūkių, lopų ir duobių. Šaligatviai prastos būklės, nebuvo vientiso pėsčiųjų ir dviračių tako, kai kuriomis atkarpomis žmonėms tekdavo eiti kelkraščiu, todėl buvo neužtikrinamas eismo ir žmonių saugumas.

Tvarkomas beveik kilometro ilgio Vytauto gatvės ruožas, miesto teritorijoje jungiantis magistralinį kelią A11 Šiauliai–Palanga ir krašto kelią Nr. 216 Gargždai–Kretinga. Čia bus paklota nauja gatvės danga, sutvarkyti šaligatviai, įrengti lietaus nuotekų tinklai, nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengtos inžinerinės atnaujintos viešojo transporto stotelės ir apšvietimas. Be to, bus įrengta žiedinė sankryža su Mokyklos gatve, įrengtos 44 automobilių stovėjimo vietos, iš jų 5 žmonėms su negalia.

„Visi pagrindiniai Vytauto gatvės rekonstrukcijos darbai turėtų būti baigti dar iki šios vasaros pabaigos, o tai kone dvigubai greičiau, nei planuota pasirašant rangos darbų sutartį. Lygiagrečiai šiuo metu rekonstruojama ir greta esanti Melioratorių gatvė. Pagrindinius darbus čia taip pat numatoma baigti iki vasaros pabaigos. Tad šiemet Kretingoje bus sutvarkytos net dvi strategiškai svarbios ir judrios gatvės, kurių būklė buvo itin prasta“, – pažymi Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. 

Be to, iki rudens planuojama pabaigti dviračių ir pėsčiųjų taką tarp Kretingos ir Vydmantų gyvenvietės. Nutiesus šią beveik 5 kilometrų atkarpą, dviračiu ar pėsčiomis bus galima nenutrūkstamai keliauti beveik 10 km ilgio taku tarp Kretingos ir didžiausio šalies kurorto – Palangos.

Vytauto gatvės rekonstrukcija yra vienas iš Lietuvos savivaldybėse įgyvendinamų projektų, kuriuos iš skirtingų institucijų sudaryta komisija atrinko kaip valstybei svarbius vietinės reikšmės kelius, finansuotinus šių metų KPPP lėšomis. Šiam projektų sąrašui pritarė Vyriausybė, tvirtindama 2024 m. KPPP sąmatą.

Iš viso finansuojama 11 projektų, įgyvendinamų Alytaus miesto, Biržų rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Vilniaus miesto savivaldybėse, jiems bendrai numatyta 16,1 mln. eurų KPPP lėšų. 

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu