Ekoklima

Klaipėdoje – dar daugiau aikštelių vaikams

Klaipėdoje – dar daugiau aikštelių vaikams

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija nuo 2018 m. įgyvendina „Klaipėdos miesto savivaldybės vaikų žaidimo aikštelių įrengimo ir atnaujinimo veiksmų planą“, kurio paskirtis suplanuoti higienos normos neatitinkančių senų vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimą ar naujų vaikų žaidimo aikštelių įrengimą viešosiose miesto erdvėse ir daugiabučių namų kiemuose. Pagal šį veiksmų planą kasmet įrengiamos 3-5 vaikų žaidimo aikštelės daugiabučių namų kvartaluose. Įgyvendinant veiksmų planą nuo 2018 m. Klaipėdos mieste jau yra įrengta 11 vaikų žaidimo aikštelių daugiabučių namų kiemuose.

Šiais metais bus įrengtos dar 2 vaikų žaidimo aikštelės po 200 m2, daugiabučių namų kiemuose – Markučių g. 1 ir Debreceno g. 38 (šioje vietoje jau yra pradėti aikštelės įrengimo darbai), bei remontuojami viešojoje miesto erdvėje – Sąjūdžio parke, esantys pavieniai vaikų žaidimo įrenginiai. Pastaroji vaikų žaidimų aikštelė buvo nusidėvėjusi, įrenginiai nesaugūs, danga kritinės būklės, neatitinkanti vaikų žaidimo aikštelėms numatomų higienos normos reikalavimų, todėl siekiant užtikrinti mažųjų saugumą netrukus bus įrengta visus saugumo standartus atitinkanti, įvairaus amžiaus vaikams skirta žaidimų erdvė, kuri bus padalinta į dvi dalis (mažiesiems ir didesniems vaikams).

Aikštelėse bus įrengti daugiafunkciniai veiklos bokštai, supynės su kėdutėmis bei „gandro lizdais“, suktukai, mažieji veiklos bokštai, laipynės, balansinės supynės, guminiai rutuliai ir kubai, bei mažosios architektūros elementai: suoliukai, šiukšliadėžės ir stendai. Kaip ir kasmet vaikų žaidimo aikštelių įrenginiai yra pritaikomi ir neįgaliųjų poreikiams, tokie kaip: supynė „gandro lizdas“, suktukas ir ant įrenginių esantys lavinamieji elementai bei kiti elementai, kurie išlaisvina vaikų kūrybiškumą.

Tikimasi, kad šios naujos 200 kv. m. ploto vaikų žaidimo aikštelės pagyvins bendrą daugiabučių namų kiemų bei viešųjų erdvių vaizdą bei įtrauks mažuosius į kūrybines veiklas, skatinančias aktyvią veiklą ir norą ilgiau pabūti lauke. Vaikų žaidimo aikštelės sudaro galimybes vaikams ir šeimoms judėti, stiprėti, ugdyti savo motoriką ir bendravimo įgūdžius, stiprinti bendruomeniškumą, saugoti ir tausoti aplinką.

Klaipėdos mieste vaikų žaidimo aikštelės taip pat įrengiamos ir ten, kur vykdomi didieji miesto projektai. Iš viso Klaipėdos mieste nuo 2018 m. yra įrengta 31 vaikų žaidimo aikštelė, kurių adresus bei vietas galima matyti Klaipėdos miesto žemėlapyje: https://klaipeda.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=88a5514e62b0432fa885c5000dc24ad0

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu