Ekoklima

Kauniečiai sausį suvartojo rekordiškai daug šilumos

Šildymo kaina Kaunas

Kauniečiai šių metų sausį suvartojo daugiau šilumos energijos negu tą patį praėjusių dvejų metų mėnesį. Tokia tendencija išryškėjo po bendrovės „Kauno energija” atliktų skaičiavimų.

Didesnes sąskaitas už šildymą kauniečiai gaus ne tik dėl didesnio suvartoto šilumos kiekio, nes sausio mėnuo buvo gerokai šaltesnis, bet ir dėl padidėjusių šilumos kainų.

Šių metų sausį Kauno gyventojai vienam kvadratiniam metrui gyvenamojo ploto apšildyti vidutiniškai suvartojo 24,88, praėjusiais metais – 22,51, užpernai – 18,89 kilovatvalandes šilumos.

„Manome, kad ir šį sausį, kaip paprastai, daugiausiai šilumos suvartojo šešiolikaaukščių, nedidelių namų centre ir senamiesčio gyventojai. Jie turėtų gauti vidutiniškai didžiausias sąskaitas už šildymą, nes jų būstai mažiausiai ekonomiški. Mažiausias šilumos suvartojimas paprastai būna keturių ir penkių aukštų namuose”, – tvirtino „Kauno energijos” Pardavimų ir rinkodaros departamento direktoriaus pavaduotojas Balys Stulpinas.

Kaune už sausį prognozuojamas vidutinis mokestis už šilumą vienam kvadratiniam metrui gyvenamojo ploto yra 6,34 lito. Prieš metus šis mokestis siekė 3,47, o prieš dvejus metus – 2,37 lito.

Daugiausiai įtakos vidutiniam mokesčiui turėjo šilumos kaina, kuri buvo nustatyta pernai gruodį. Prieš dvejus metus ji buvo 11,97 centai už kilovatvalandę, pernai sausį ji siekė 14,67 centus už kilovatvalandę, o šių metų sausio mėnesį už šilumą vartotojai mokės 24,29 centus už kilovatvalandę.

„Didžiąją naujos šilumos kainos dalį sudaro iš Kauno termofikacijos elektrinės perkamos šilumos kaina bei mokėjimai už suvartotas dujas. Iš termofikacijos elektrinės perkamos šilumos kaina padidėjo nuo 6,5 iki 14, 76 centų už kilovatvalandę. Tai yra daugiau nei 125 proc.”, – teigė Balys Stulpinas.

Šilumos suvartojimas priklauso ir nuo oro temperatūros, kuri Kaune sausį buvo nukritusi iki 22 laipsnių šalčio.  Pernai sausis buvo gerokai šiltesnis, vidutinė temperatūra siekė vos 0,5 laipsnius šalčio, užpernai 1,3 laipsnius šilumos. Daugiametė vidutinė lauko oro temperatūra sausį yra 5,2 laipsniai šalčio.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu