Tikkuurila

Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai interjere

Ekologiški židinių ir krosnelių sprendimai interjere

Šiandien mes vis daugiau ir daugiau kalbame apie ekologiją, o neretas ir gyvename tokį gyvenimo būdą. Ekologija – tai ne tik ekologiški produktai, tai tam tikras sąmoningumas, filosofija, atsakomybė. Gyventi ekologiškai – tai kiekviename žingsnyje daryti sprendimus – saugoti save ir aplinką, ar ne.  Dar daugiau, ekologiškumo sąvoka nuolatos plinta ir galime jau girdėti kalbant apie minčių ekologiją, t. y. , kai  mąstome pozityviai, harmoningai. Juk tiesa, kad visa prasideda nuo minties, taigi, „neužteršdami“ savo minčių, galime keisti ir save, ir pasaulį aplink mus.

Kita vertus, sunku pasakyti nuo ko reikėtų pradėti. Kai kuriems žmonėms pirma lengviau pakeisti savo elgesį, o paskui mąstymą, kitiems – atvirkščiai. Vieno rakto ekologiškumo durims atidaryti nėra. Tinkami visi, kurie jas atveria. Ugnis – galėtų būti vienas iš jų. Ji tikrai apvalo mūsų jausmus, padeda nusiraminti ir subalansuoja. Dar vienas žingsnis link ekologiškos gyvensenos – rinktis ekologišką kurą.

Be visa ko, pravartu pasidomėti, ar gaminant židinį/krosnelę buvo naudojamos perdirbtos medžiagos. Plienas, kuris yra viena pagrindinių židinių/krosnelių sudedamųjų dalių, apskritai yra viena dažniausiai perdirbamų medžiagų pasaulyje, todėl ir rasti tokį židinį/krosnelę nėra sudėtinga. Stiklas, kuris naudojamas židinio/krosnelės durelėms irgi gali būti  pagamintas iš jau kartą panaudotų daiktų.

Taip pat yra galimybė naudoti ekologiškus židinių ir krosnelių aksesuarus. Vienas dažniausių sprendimų – pintos malkinės iš perdirbtų padangų. Įvairiausių dydžių ir formų malkinės iš padangų gumos yra labai praktiškas ir ergonomiškas variantas malkoms laikyti, nes tokia malkinė gali stovėti ne tik namų interjere, bet ir lauke. Ji nebijo drėgmės, nesideformuoja, nepakeičia spalvos, yra lengvai išplaunama vandeniu arba nuplaunama lietaus. Be to, atrodo originaliai ir drąsiai.

Ekologiško gyvenimo būdo puoselėtojas taip pat gali rinktis ir žarsteklius, žnyples bei semtuvėlius iš perdirbto plieno. Atrodo šiltai ir jaukiai. Na, o labiausiai mus nustebino malkų laikikliai pagaminti iš geležinkelio bėgių metalo.

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu