Tikkuurila

Kaip maksimaliai išnaudoti savo turimus šlifavimo įrankius

šlifavimas

Užvartų ir nelygumų šlifavimas – labai svarbus procesas apdirbant plieną ir metalą. Jums reikalingi tinkami įrankiai, norint išlyginti bet kokius šiurkščius gaminio kraštus ar griovelius, susidarančius metalo apdirbimo proceso metu, užtikrinant, kad detalė būtų tinkamai parenkama, būtų patobulintas jos funkcionalumas, ir kad ji būtų saugi.

Šlifavimo procesas, kaip ir lyginimas ar briaunų nuėmimas (faskių šlifavimas) yra svarbi ruošinio paruošimo dalis, siekiant tiek tinkamai užbaigti gaminį, tiek ir ruošiant jį suvirinimui.

Jei gaminys bus dažomas – šlifavimas užtikrina geresnį dažų prilipimą prie paviršiaus ir dažų sluoksnis bus nuoseklesnis.

Jei gaminys bus virinamas – briaunų šlifavimas užtikrina tinkamą siūlės paruošimą ir jos atsparumą.

Atplaišų šalinimas

Yra daug skirtingų faktorių, kuriuos reikia apsvarstyti prieš renkantis tinkamiausias apdirbimo priemones:

  • Koks metalas?
  • Kokio aukščio ir storio yra atplaišos?
  • Krašto radiusas?
  • Kokio storio atplaišų sluoksnį reikia pašalinti?
  • Koks reikalingas paviršiaus užbaigimas?

Pjaunant mažu ir siauru diskeliu atplaišos bus nedidelės, nuo lazerio ar giljotinos atplaišos būna didesnės, o nuo plazmos ar labai agresyvaus disko atplaišos ir gaminio kraštai bus pakankamai pažeisti.

Geras įrankis su tinkamu abrazyvu gali sutaupyti nemažai laiko ir pinigų.

Tradiciniai maži įrankiai yra tinkami smulkmeniškam apdirbimui, bet nuožulniam nuėmimui ar dideliam plotui apdirbti reikėtų rinktis kampinį šifuoklį ar kitą tinkamos galios įrankį, kad darbas būtų atliekamas nepriekaištingai.

NORTON siūlomi produktai yra skirti visiems įrankiams ir panaudojimo būdams

Kampinio šlifuoklio naudojimas

Kampinis šlifuoklis yra labiausiai universalus ir paplitęs įrankis tarp meistrų, skirtas bet kokio metalo, medžio ir kitų paviršių apdirbimui.  Jį galima naudoti su daugeliu abrazyvų ir pačiais įvairiausiais atvejais.

Labai svarbu pasirinkti tinkamą abrazyvo formą dirbant su skirtingomis medžiagomis.

Nerūdijantis plienas

Kuo storesnis nerūdijančio plieno ruošinys, tuo didesnių užvartų galime tikėtis metalą pjaustant, o apdirbimo procesas reikalaus agresyvesnių priemonių.

Didelių užvartų pašalinimui nuo nerūdijančio plieno ruošinio mes rekomenduojame NORTON Quantum3 Inox šlifavimo diską. Savaime pasiaštrinantis keramikos abrazyvas yra labiausiai tinkamas ypatingai grubiam metalo šlifavimui. Ilgesnis šlifavimo disko darbo laikas reiškia efektyvesnį panaudojimą, mažiau atliekų ir mažiau diskų keitimo.

Vidutinėms atplaišoms šalinti rekomenduojame  NORTON Vortex Rapid Blend non-woven diską su uždara paslėpto abrazyvo technologija, nebijančia prispaudimo dirbant.

Mažoms atplaišoms šalinti ir lengvam apdirbimui, naudokite NORTON NEX-2SF – su šiuo disku šlifuokite lėtai ir su mažu prispaudimu.

Anglinis plienas

Didelėms atplaišoms, didelėms suvirinimo siūlėms ir kampams naudokite NORTON Omega šlifavimo diską – jis tobulai tinka tokioms aplikacijoms

Vidutinėms atplaišoms, nedidelėms metalo suvirinimo siūlėms naudokite vidutinio grubumo NORTON Quantum R996 P60 lapelinį šlifavimo diską. Lapelinis diskas greičiau šlifuoja ir leidžia pasiekti geresnį užbaigimą, bei ilgiau tarnauja, nei pluoštiniai diskai.

Mažoms atplaišoms ir neagresyviam metalo apdirbimui naudokite NORTON Vortex Rapid Prep lapelinį šlifavimo diską – jis tobulai tinka sunkiai pasiekiamoms vietoms ir kampams.

Aliuminis ir mažai geležies turintys metalai

Agresyviam metalo ar atplaišų šalinimui naudokite NORTON F100 fibre šlifavimo diskus, kurie yra skirti grubiam apdirbimui.

Vidutiniam apdirbimui rekomenduojame NORTON Blaze Rapid Strip neaustinės medžiagos šlifavimo diskus, kurie metalo paviršių tinkamai paruošia dažų padengimui, nuvalo rūdis, nešvarumus ir pan.

Lengvam apdirbimui naudokite NORTON Beartex High Strength šlifavimo diskus, kurie nepalieka gilių įrėžių.  Šie diskai yra tvirti, su jais galima dirbti ant aštrių briaunų ir jie neužsivelia dėl savo atviros struktūros.

Tiesinio šlifuoklio naudojimas

Tiesinis šlifuoklis yra puikus įrankis nepatogiems ruošinio kampams apdirbti ar sunkiai pasiekiamose vietose prieiti, kas kampiniu šlifuokliu atlikti gana sudėtinga. Su šiuo įrankiu, kaip ir su kampiniu šlifuokliu, galite atlikti tiek grubaus šlifavimo darbus, tiek ir paviršiaus užbaigimą.

Nerūdijantis plienas ir anglinis plienas

Lapeliniai šlifavimo cilindriukai su ašele, tokie kaip Norton Quantum, yra labiausiai tinkami atplaišų šalinimui. Dėl jų dydžių ir grubumo gamos galite juos panaudoti daugelyje metalo apdirbimo operacijų, ypatingai kai yra nelygus paviršius, sudėtingos gaminio formos.  Norton lapeliniai šlifavimo cilindriukai, dėl keramikos abrazyvo sumažina metalo terminio deformavimo riziką.

Didelėms metalo atplaišoms šalinti naudokite kietmetalio ar karbidines frezas, tokias kaip „Inox cut“, ant tiesinio šlifuoklio.

Pradėkite dirbti lėtai ir lengvai spausdami įrankį, palaipsniui didinkite spaudimą ir apsukas.

Aliuminis ir mažai geležies turintys metalai

NORTON X-Treme S R427 lapeliniai šlifavimo cilindriukai yra pagaminti iš silicio karbido abrazyvo ir tobulai tinka vario, titano, bronzos, žalvario, kitų spalvotųjų medžiagų, akmens, stiklo ir plastiko suvirinimo siūlių pašalinimui.

Aliuminiui skirtos karbidinės frezos tinka ir plastikui apdirbti

Daugiau informacijos: www.selterus.lt

Kiti temos straipsniai

kaip pašalinti suvirinimo siūles

Kaip pašalinti mažas suvirinimo siūles

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

dažų šalinimas nuo metalo

Dažų šalinimas nuo metalo

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Metalinės konstrukcijos

Metalinės konstrukcijos

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

“Norton Speedlok” šlifavimo diskai

“Norton Speedlok” šlifavimo diskai

Statybinės ir apdailos medžiagos Moderni izoliacija Medžiagos statybai, sodo, daržo prekės Langai ir durys Oficialus “Forbuild”, “Conecto”, “Kraso” ir “Bela”

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu