Franke

Jungikliai pagaminti iš atliekų – naujovė tvariems namams

jungikliai

Tvarumo siekis vis dažniau tampa lietuvių gyvenimo būdo dalimi. Architektai pastebi, kad mūsų šalies žmonių dėmesys aplinkosaugai yra skiriamas ir įsirenginėjant būstą: gyventojai ieško sprendimų, kurie galėtų sumažinti poveikį aplinkai, todėl populiarėja produktai, pagaminti iš biologinės kilmės atliekų. Biocikliniai elektros instaliacijos gaminiai – naujovė tvariems namams, kuri jau pasiekė Lietuvą.

Terminas „biociklinis“ reiškia biologinės kilmės atliekas ir likučius, susidariusius žemės ūkio, miškininkystės ir susijusiose pramonės šakose, įskaitant žuvininkystę ir vandens ūkį, taip pat biologiškai skaidžią pramoninių bei komunalinių atliekų dalį, pavyzdžiui, talo alyvą. Naudojant biociklines medžiagas, nedaromas neigiamas poveikis produkto kokybei, jo išvaizdai ar funkcijoms, nes žaliavos savybės yra tokios pat, kaip ir pirminio iškastinio plastiko – skiriasi tik pramonės žaliavų šaltinis.

Nauja, kompanijos ABB pristatoma šviesos jungiklių ir kištukinių lizdų serija, pavadinimu SAGATM, yra sukurta remiantis žiedinės ekonomikos principais: naudojant biologinės kilmės plastiką ir nulinės anglies dioksido emisijos standartus atitinkančias operacijas.

„Šios serijos produktai yra pagaminti iš biologinio, perdirbamo plastiko, o pasibaigus jų gyvavimo ciklui juos galima perdirbti. Šiuo metu 75 proc. SAGATM gaminių naudojama ISCC PLUS sertifikuota biologinio plastiko žaliava, kuri suteiks galimybę iki 2030 m. kasmet sutaupyti apie 400 tonų CO2 ekvivalento. Produktai 100 proc. pagaminti Europoje, didžioji jų dalis – grynojo nulio gamykloje Suomijoje, todėl tiekimo grandinės yra trumpos ir išmetamų teršalų kiekis sumažinamas iki minimumo“, – pasakoja ABB pardavimų specialistas Marjan Sadocha.

Naujos kartos jungiklių serija pasižymi minimalistiniu dizainu, todėl tinka bet kokiam gyvenamųjų, komercinių ir viešbučių interjerui. Jungikliai yra pagaminti iš UV spinduliams atsparios medžiagos ir gali būti lengvai integruoti su namų ir pastatų automatizavimo sistemomis. Taip pat kištukinių lizdų mechanizmuose integruota „Safety+“ funkcija, kuri apsaugo nuo prisilietimo prie kontaktų esant įtampai.

„Šios produkcijos pristatymas Lietuvoje mums labai svarbus, didžiuojamės galėdami pristatyti SAGATM asortimentą mūsų klientams. Naujųjų gaminių sukūrimas yra ABB tvarumo kelio etapas, kuriame ypatingas dėmesys projektuojant ir gaminant skiriamas žiedinės ekonomikos principams bei poveikio klimatui mažinimui. Bendrovė nuolat ieško naujų galimybių plėtoti veiklą tvarumo kryptimi – ne tik vystant gamybos procesą ir įsigyjant produktų žaliavas, bet ir renkantis pakavimo medžiagas bei transportavimą. Todėl tikimės, kad SAGATM taps naujuoju tvarių produktų kūrimo etalonu“, – teigia M. Sadocha.

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu