Franke

Išrinkti Metų renovacijos projekto nugalėtojai

Išrinkti Metų renovacijos projekto nugalėtojai

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) iniciatyva ir šiais metais organizuoti Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių pagrindinis tikslas – parodyti visuomenei svarbiausius renovacijos privalumus ir paskatinti gyventojus atnaujinti savo daugiabutį.

„Šiandien Lietuvoje atnaujinta beveik 4000 daugiabučių namų. Rezultatai rodo, jog šių daugiabučių modernizavimas ne tik padėjo ženkliai sumažinti energijos sąnaudas, bet ir prisidėjo prie jaukesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo, patrauklesnio miesto vaizdo, ir aišku, prie klimato kaitos mažinimo veiksnių. Tad šiuo projektu siekiame parodyti, jog daugiabučio namo atnaujinimas – tai nėra tik jo sienų apšiltinimas, tai iš esmės gyvenimo kokybę keičiantis reiškinys,“ – tvirtina APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorius Vytautas Vrubliauskas.

Metų renovacijos projekto konkursui šiais metais buvo pateikti ne anksčiau kaip 2020 m. atnaujinti daugiabučiai namai, geriausiai iliustruojantys esminius renovacijos privalumus. Kovo 13 – balandžio 8 dienomis visuomenė turėjo galimybę susipažinti su renovuotų daugiabučių namų sėkmės istorijomis bei atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį projektą. 

Po atviro balsavimo internete daugiausiai visuomenės simpatijų susilaukė trys iš 15 rinkimuose dalyvavusių projektų: du daugiabučiai iš Klaipėdos – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29 bei daugiabutis iš Telšių, Vilniaus g. 24.

Daugiausiai balsų gavo atnaujintas daugiabutis namas, esantis Vingio g. 35, Klaipėdoje, kuris šiandien traukia ne tik klaipėdiečių, bet ir miesto svečių žvilgsnius. Po renovacijos šis daugiabutis pasiekė B energinio efektyvumo klasę, o šilumos sutaupymai viršija 60 proc.

Didelio palaikymo Metų renovacijos projekte taip pat sulaukė ir Klaipėdoje  (Veterinarijos g. 29) bei Telšiuose (Vilniaus g. 24) atnaujinti daugiabučiai, puikiai iliustruojantys esminius pokyčius po renovacijos – išaugusią gyvenimo kokybę, perpus sumažėjusias sąskaitas už šildymą, pasikeitusią gyvenamąją aplinką, padidėjusią būsto vertę.

Kiti temos straipsniai

Ruukki
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu