Franke

Įsibėgėja Žemaičių gatvės rekonstrukcija

Įsibėgėja Žemaičių gatvės rekonstrukcija

Birželio mėnesio pradžioje prasidėjusi Žemaičių gatvės rekonstrukcija įgauna pagreitį. Kelininkai čia sutvirtins šlaitą, įrengs naujus šaligatvius, poilsio zonas bei apšvietimą ir paklos naujas komunikacijas. Žaliakalnį su miesto centru jungiančios gatvės rekonstrukciją planuojama užbaigti iki metų pabaigos.

„Nors pagal sutartį viskas turi būti padaryta iki vasario mėnesio, rangovas nori viską baigti greičiau – iki metų pabaigos. Šiuo metu gatvėje vykdomi paruošiamieji darbai: nufrezuotas asfaltas, išardytas esamos dangos pagrindas. Gatvėje bus keičiama ne tik visa kelio dangos konstrukcija, klojama nauja asfaltbetonio danga, bet ir įrengtas drenažas“, – teigė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Iki šiol Žemaičių gatvėje veikusi mišri buities ir lietaus nuotekų sistema taip pat atnaujinama.

„Liūčių metu susidėvėjusi sistema nesurinkdavo reikiamo kiekio vandens ir neužtikrindavo sklandaus vandens nubėgimo. Atskyrus buities ir lietaus nuotekas ši problema bus išspręsta ir padės išvengti didelio kiekio vandens nubėgimo nuo kalno viršaus į K. Donelaičio gatvę ir Laisvės alėją“, – komentavo A. Pakalniškis.

Abiejose gatvės pusėse nusidrieks nauji patogūs pėsčiųjų šaligatviai. Vietoje aptrupėjusių, iškilnotų šaligatvių plytelių bus įrengta nauja danga.

„Užvažiavimai ant perėjų ir šaligatvių suprojektuoti atsižvelgiant į žmonių su negalia poreikius. Perėjimai per kelią ir nuovažos bus įrengiamos su nuleistais bortais, o danga – su reljefiniu paviršiumi“, – pasakojo A. Pakalniškis.

Rekonstrukcijos projekte numatytas ir Žemaičių gatvės apšvietimo tinklų rekonstravimas, naujų tinklų pėsčiųjų ir dviračių takams bei perėjoms įrengimas. Senas apšvietimas bus keičiamas naujais LED šviestuvais. Iki šiol po liūčių slinkdavęs Žemaičių gatvės šlaitas bus sutvirtintas ir stabilizuotas įrengiant specialią sienutę.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu