Ekoklima

Gamta dovanoja – Vilnius saugo: sostinė siūlo savaime išdygusių medžių įteisinimo kelią

Gamta dovanoja – Vilnius saugo: sostinė siūlo savaime išdygusių medžių įteisinimo kelią

2000 apsauginių tinklelių – savaiminukams: medeliams, išdygusiems neplanuotoje vietoje, bet niekam netrukdantiems, tad turintiems teisę užaugti. Savivaldybė kviečia gyventojus apjuosti savo aplinkoje pastebėtus jaunus medelius tinkleliais ir taip apsaugoti juos nuo pažeidimo ar net sunaikinimo.

„Medis – ne piktžolė. Net jei išdygo ne ten, kur gyventojai ar miesto želdintojai planavo pasodinti gojelį ar alėją, ir net jei yra ne labiausiai žmonių vertinamos rūšies, savaiminukas turi teisę likti ir augti, kad kažkada imtų teikti pavėsį, švarintų orą ir sugertų aplinkos triukšmą“, – sako Vyriausiojo miesto architekto skyriaus patarėja Ramunė Baniulienė.

Vilnius kasmet pasodina tūkstančius želdinių – vien šį pavasarį sužaliuos mažiausiai 2180 naujų medžių ir 8400 krūmų, – ir tai daroma atsižvelgiant į gatvių tvarkybos bei kitus miesto plėtros planus, rūpinantis, kad po kelerių metų medžiai neatsirastų statybos projektų epicentre. Bet tuos planus „apgauti“ sugebėję medeliai gali ir turi augti, jei išdygo ten, kur augdami nepradės

Savivaldybė siūlo gyventojams tinkleliais pažymėtus medelius dar ir įteisinti – nusiuntus informaciją apie jų augimvietę (koordinates ir nuotraukas) el. p. dovile.ivanauskiene@vilniausparkai.lt, savaiminukai atsiras ir interaktyviame Vilniaus miesto želdinių žemėlapyje https://maps.vilnius.lt/zaliasis_vilnius#layers

Bendrovės „Stebulė“ dovaną Vilniui – 1,2 m aukščio apsauginius tinklelius – reikia pritaikyti medelio aukščiui – patrumpinti nuo apačios, kad nesiektų pirmųjų šakų. Tinkleliai tinka ne storesniam nei 10 cm diametro medeliui.

Apsauginius tinklelius gyventojams ir kitoms seniūnijoms dalija Šnipiškių (tel. +370 688 15 785), Antakalnio (tel. +370 697 62 842), Lazdynų (+370 611 26 341) ir Pašilaičių (tel. +370 664 52 887) seniūnijos.

Jei turite klausimų dėl savaiminukų išsaugojimo, prašom rašyti zalias@vilnius.lt.

Nes medžiui – pirmenybė!

Kiti temos straipsniai

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu