Anza

Elektroninis statybos darbų žurnalas bus privalomas statant valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšomis

elektroninis statybų žurnalas

Statant objektus, finansuojamus iš valstybės ar savivaldybių biudžeto, statytojams bus privaloma naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Jis padės efektyviau valdyti statybos procesus, atlikti statybos priežiūrą ir patikrą, užtikrinti skaidrumą, mažinti šešėlinę ekonomiką. 

Aplinkos ministerija pakartotinai teikia derinti ir kviečia susipažinti su šiuos pakeitimus numatančiu pagal institucijų ir visuomenės pastabas patikslintu Statybos techniniu reglamentu „Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra“.

Elektroninis statybos darbų žurnalas būtų privalomas ir tais atvejais, kai statyba finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitos tarptautinės finansinės paramos, valstybės vardu pasiskolintomis arba valstybės garantuotų paskolų bei valstybės pinigų fondų lėšomis.

Naudojant elektroninį statybos darbų žurnalą institucijoms reikalingi duomenys būtų greičiau prieinami, patikimesni, paspartėtų statybos sektoriaus pažanga, statybos procesų skaitmeninimas. Kartu paspartėtų daugiabučių renovacija.

Šiuo metu visi statytojai (užsakovai) gali pasirinkti, kokį statybos darbų žurnalą naudoti –popierinį ar elektroninį.

Siekiant išvengti piktnaudžiavimo atvejų, statybos darbų žurnalas būtų privalomas ir ūkio būdu statant vienbučius ar dvibučius gyvenamuosius namus bei pagalbinio ūkio paskirties pastatus, kurių bendras plotas didesnis nei 300 kvadratinių metrų. Jų statytojai galės pasirinkti popierinį arba elektroninį žurnalą.

Atsižvelgus į pastabas patikslinta, kokios kategorijos statiniams ir kokiai statybos rūšiai statytojas (užsakovas) privalės naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Tai bus privaloma statant naujus, rekonstruojant, griaunant ypatinguosius ir neypatinguosius statinius, atliekant  jų kapitalinį remontą, taip pat atnaujinant pastatus, kai statyba finansuojama valstybės biudžeto lėšomis.

Patikslintame Statybos techninio reglamento ,,Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra“ pakeitime, susijusiame su privalomu elektroninio statybos darbų žurnalo naudojimu statant valstybės ir savivaldybių lėšomis, numatyta įsigaliojimo data – 2022 m. liepos 1 d.

Nuo šios datos naudoti pasirinktą statybos darbų žurnalą (popierinį ar elektroninį) privalės ir statytojai, ūkio būdu statantys didesnius nei 300 kvadratinių metrų bendro ploto vienbučius ar dvibučius gyvenamuosius namus ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus.

Institucijų ir visuomenės pastabų bei pasiūlymų Statybos techninio reglamento „Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra“ pakeitimų projektui laukiame Teisės aktų informacinėje sistemoje ir elektroniniu paštu info@am.lt iki kovo 25 d.

TAIP PAT SKAITYKITE

Rehau
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu