Ekoklima

Dideles pramonės įmones sudomino investicijos į atsinaujinančius energijos išteklius

Pramonės įmonės atsinaujinantys ištekliai

Baigėsi kvietimas teikti paraiškas Europos Sąjungos (ES) apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančioms apdirbamosios pramonės įmonėms, norinčioms įsirengti saulės ar vėjo elektrines. Investicijomis į atsinaujinančius energijos išteklius susidomėjo 16 įmonių, kurios prašo kiek daugiau nei 13 mln. eurų. Kvietimui buvo skirta 10 mln. eurų Modernizavimo fondo lėšų.

„Susidomėjimas galimybe pasigaminti reikiamą elektros energiją patiems neslūgsta. O didžiosios apdirbamosios pramonės įmonės kartu su investicijomis į energijos vartojimo efektyvumą – gali tapti kompleksiniu sprendimu ne tik įmonių konkurencingumui šiandien, bet ir ilguoju laikotarpiu,“ – sako Aplinkos projektų valdymo agentūros Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančios apdirbamosios pramonės įmonės, kurių Lietuvoje apie dvi dešimtis, planuoja įsirengti daugiau kaip 63 MW saulės elektrinių.

Maksimali suma, vieno projekto įgyvendinimui gali siekti iki 2,5 mln. eurų, o subsidija už 1 kW saulės elektrinei įsigyti ir įsirengti 369,00 Eur/kW be PVM.

Modernizavimo fondas  tai 2021–2030 m. laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms (energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti). Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos. Be Lietuvos šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės. Tai Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija.

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 m. laikotarpiu gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija

Kiti temos straipsniai

Ledo arenos vizualizacija

Ledo arenos projektavimas įsibėgėja

Įsibėgėja Klaipėdoje planuojamos statyti ledo arenos projektavimas. Jau įvyko viešas projektinių pasiūlymų pristatymas, kurio metu visi besidomintys šiuo objektu turėjo

Jung Lietuva
Moderni izoliacija
GF bankas

Gfbankas.lt

GF BANKAS paskolos internetu!

Baltparma

Baltparma.lt

Baltparma - blokeliai ir kitos statybinės medžiagos

Ruukki Products AS

Ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai

Deinavos baldai

Deinavosbaldai.lt

Deinavosbaldai.lt - baldai internetu