„Aš nesu įsitikines, kad AE galėtų būti pastatyta. Pagal dokumentus, kuriuos mačiau, idiliškas keturių valstybių darbas atrodo bus mažiausia iš problemų”, – sakė būsimasis ministras.
A.Sekmoko teigimu, buvusi Vyriausybė nesiėmė veiksmų, žinodama realią situaciją apie artėjančią energetikos krizę Lietuvoje, nors dujų terminalas ir elektros tiltas į Švediją yra būtinas norint išvengti energijos stygiaus Lietuvoje. Tačiau Latvija blokuoja Lietuvos norą tiesti elektros jungtis su Švedija, o dujų terminalo statyba vėluoja du metus. Geriausiu atveju dujų terminalas bus pastatytas tik 2012 metais.
Todėl būsimasis ministras dabartinę energetikos situacija apibūdino kaip „nepatenkinamą”.
Nepriklausomybės akto signatatas Zigmas Vaišvila po šiandieninės konferencijos pareiškė nematantis kitos išeities kaip tik iš naujo derėtis dėl Ignalinos atmoninės elektrinės darbo pratęsimo.
„Kaip šiandien dar kartą paaiškėjo Lietuva neturi jokios alternatyvos po Ignalinos atmoninės elektrinės uždarymo 2009 metų gale. Manau, kad Europos komisija privalo atsižvelgti į neigiamą padėtį Lietuvoje ir padaryti teisingas išvadas”, – sakė Z.Vaišvila.
Gyventojai palaiko atominės elektrinės statybos Lietuvoje idėją
Tu0o metu 61 procentas Lietuvos gyventojų mano, kad tikslingiau statyti atominę elektrinę šalyje ir joje gaminti elektros energiją, 12 procentų – elektrą pirkti užsienyje, 27 procentai – neturi nuomonės. Tokius rezultatus parodė šių metų sausį „Leo LT” užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.